بایداز درون مراقب بود... - افتتاح سد گتوند، شبکه شما و نمایشگاه قرآن

دکتر احمدی نژاد در مراسم افتتاح سد و نیروگاه گتوند (پنجشنبه 6 مرداد 1390):

- تحولات منطقه باید آغاز تجدید قوای ملتها، بیداری مجدد ملتها، انتخاب تاریخ ساز مجدد ملتها و در هم شکستن هیمنه شیطانی سلطه گران باشد.

- امروز نظام سلطه و دشمنان بشریت به شدت تضعیف شده اند اما این بدان معنا نیست که قدرت فریبکاری و ضربه زدن را از دست داده باشند آنها در تکاپو هستند تا در واپسین دوران عمرشان با فریبکاری و شیطنت و با ایجاد اختلاف و درگیری در منطقه رژیم صهیونیستی و اقتصاد خود را نجات دهند. سلطه گران از یک سو تسلیحات نظامی را به ملتها می فروشند سپس با ایجاد جنگ و درگیری و با استفاده از سلاح هایی که فروخته اند موجبات ویرانی و خرابی کشورها را فراهم می‌کنند و پس از آن به بهانه بازسازی خرابی‌های ناشی از این درگیری‌ها به نوعی دیگر ثروت و منابع ملت‌ها را غارت می‌کنند

- زمانی چنین می گفتند که محال است صادرات غیر نفتی ایران به 15 میلیارد دلار برسد و ارتقای این بخش آرزویی 50 ساله در کشور به شمار می رفت و با تمام تلاش‌ها صادرات غیر نفتی ایران در سال 83 به حدود 7.2 میلیارد دلار رسید اما در چهار سال گذشته این میزان به بیش از 30 میلیارد دلار افزایش یافت و سال گذشته ارزش صادرات غیر نفتی کشور از مرز 33 میلیارد دلار عبور کرد.

- در سال 83 ظرفیت تولید سیمان در کشور ٣٣ میلیون تن در سال بود اما امروز با همت تولید کنندگان این میزان از مرز ٧۵ میلیون تن در سال عبور کرده و به لطف خدا تا پایان سال این میزان به ٨٠ میلیون تن خواهد رسید.


- امروز هر کس تحت هر عنوان و با هر شعاری ذهن و اراده ملت ایران را از مسیر ساختن کشور خارج کند، قطعا خائن به ملت ایران است.

- تنها چیزی که از یک ملت و دولت باقی می ماند تلاش‌های سازنده آنان برای پیشرفت و عزت‌آفرینی است و باید توجه داشت هیچ ملتی با حرف‌های بی‌ارزش و بی‌ربط به جایی نرسیده است.
 

دکتر احمدی‌نژاد در مراسم افتتاح نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم (جمعه 7 مرداد 1390):

- دشمنان انسانیت در مقابل اراده حق‌طلبان و جریان بیداری اسلامی ملت‌ها که امروز شتاب روزافزونی یافته و تجلی تمسک به قرآن یعنی عشق به امامت و پیروی از ولایت، توان ایستادگی ندارند.

-  عصر، عصر ظهور است و روز حاکمیت انسان کامل نزدیک است. امام عصر (عج) به عنوان انسان کامل، عینیت و مفسر و مبین قرآن کریم است و با تمسک به ولایت است که تمسک به قرآن معنا پیدا می کند و تمسک به قرآن انسان را به ولایت راهنمایی می کند.

- اگر حقیقت ثقلین یعنی پیوند قرآن و ولایت بطور کامل محقق شود، هیچ آسیب، انحراف، حزن و اندوهی برای بشر وجود نخواهد داشت.

- همه حمدها و تکبیرهای قرآن و نماز برای عبور از خود، جهالت و بی عدالتی‌ها و پیوستن به خدا و رسیدن به حیات طیبه و معبود حقیقی و در نهایت رسیدن به حاکمیت پاک و جهانی مهدی موعود (عج) است.


رییس‌‌‌‌جمهور در بیست و سومین همایش افق رسانه (شنبه 8 مرداد 1390):

 - باید نوک پیکان برنامه‌سازی‌های رسانه‌ها به سمت درهم شکستن نظام سلطه و رژیم صهیونیستی باشد.

- حجم کار صدا و سیما و اثرگذاری آن معادل و بلکه بیشتر از سایر اقدامات فرهنگی است که در کشور انجام می‌شود.

- یکی از مشکلات صدا و سیما، ساختار سازمانی آن است به نحوی که باید زبان حکومت بوده و از سوی دیگر نیازها و توقعات اقشار مختلف مردم را پاسخگو باشد.

- بسیاری از افراد دوست دارند صدا و سیما بلندگوی آنها بوده و آنها را تبلیغ و ترویج کند و نیز می‌خواهند صدا و سیما را در حد یک حزب و یا سایت تنزل داده و پایین بکشند.

- الگوها، معیارها و حد و مرزهای مناسب که در بسیاری از بخش‌ها برای صدا و سیما تبیین نشده و هرکس از نظر خود دوست دارد دیدگاه‌هایش پخش شود ، موجب تناقض‌های گوناگون، همراه با انتظاراتی گسترده شده است.

- باید بسیار مراقبت کرد تا سطح رسانه ملی به سطح یک حزب، گروه و یا سایت تنزل پیدا نکند.

- یک غفلت کوتاه ممکن است نه تنها اعتبار رسانه را خدشه‌دار کند؛ بلکه تاثیری برخلاف مصالح ملی داشته باشد.

- باید به جایی برسیم که هرکس احساس می‌کند، ایده‌، نظر و اندیشه جدیدی دارد آن را بیان کرده و مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

- برخی انسان‌ها تنها خود و دریافتشان را الگویی متعالی می‌دانند و دیگران را به جرم عبور از آنها رد کرده و فقط نوع نگاه خود به زندگی و انسان‌ها را مطلق تصور می‌کنند

- تفریح جزئی از زندگی مردم است که موجب شادابی و نشاط جامعه می‌شود. برخی افراد هستند که تنها به دلیل اینکه خودشان از تفریح خوششان نمی‌آید، انتظار دارند همه مردم از آنها تبعیت کنند و برای حرف خود دلیل‌های واهی از جمله گسترش فساد را بیان می‌کنند. این افراد هیچگاه نمی‌توانند الگویی را تعریف کنند که مسیر حرکت برای جامعه باشد.

- خیلی مراقب باشید البته کار سختی است، داریم افرادی که یک شبکه اگر آنها را در هفته نشان بدهد آن شبکه حلال مطلق، طیب و طاهر است اما اگر بهترین شبکه از نظر اعتقادی آنها را نشان ندهد نمی‌گویند کفر مطلق می‌شود بلکه زشت مطلق می‌شود.

- جایی که اندیشه تعطیل شود انسانیتی وجود ندارد. انسان متعالی باید از قالب‌ها، قیدها و تعصب‌ها عبور کند؛ چرا که از لحظه تولد برای ما قالب‌های زیادی درست و حقیقت انسانی ما در جهات مختلف پیچیده می‌شود که در این شرایط اموری اصالت پیدا می‌کنند که ارزش ندارند و اموری از نظر ما پنهان می‌شوند که دارای ارزشند.

- اندیشه‌های الهی را نمی‌توان با آدم‌های کوچک و فرورفته در قیدها پیاده کرد و زمانی به نقطه مطلوب می‌رسیم که انسانها به نقطه مطلوب برسند.

- بعضی‌ها خود را سقف حرکت جامعه و الگوی زندگی متعالی می‌دانند، دریافت و نگاه و سلیقه خودشان را به زندگی مطلق و دیگران را به جرم تفاوت با آنها یا عبور از آنها له می‌کنند و بعضی‌ها آنقدر خود را مطلق کرده‌اند که فکر می‌کنند همه هفت میلیارد نفر جمعیت دنیا جهنمی هستند و فقط او بهشتی است و این از نشانه‌های سقوط اوست.

- بعضی فکر می‌کنند همه ارزش‌های انسانی در چارچوب خواست و اراده آنها معنی و مفهوم پیدا می‌کند ولاغیر. البته گوشه و کنار هم کسانی هستند که این گونه فکر می‌کنند. کسی از تفریح خوشش نمی‌آید، خیال می‌کند هر کس اهل تفریح است حتما کافر است. مگر می‌شود مردم را خمود و عبوس دید؟ زمانی ارزش‌ها ماندگار و اثرگذارند که آحاد مردم انتخاب کنند. فرد از تفریح خوشش نمی‌آید و فکر می‌کند هیچ کس نباید به تفریح برود. نوع تفریحات ایرانی‌ها خانوادگی است. زمانی که قالب‌های افراد به عنوان الگو مطرح می‌شود، دچار تناقضات فراوان می‌شویم. از طرفی معتقدیم خانواده پایه است و باید آن را محکم کنیم و از طرف دیگر برنامه‌هایی می‌دهیم که همه آن در جهت متلاشی کردن خانواده است. این افراد آدم‌های کوچک و اسیر هواهای نفسانی هستند که اصلا خبر ندارند در عالم چه خبر است.

-  انسانها هر چقدر بزرگ باشند نمی‌توانند سقف پرواز دیگران قرار گیرند اما معنای این حرف این نیست که الگو معرفی نکنیم.. سقف پرواز انسانها فقط و فقط انسان کامل به خدا پیوسته است، اگر در این فضا آمدیم فضای بی‌نهایت رشد رخ می‌دهد اما در خارج این فضا محدودیت است.

- مردم در جامعه، خودشان را در نسبت با دیگران تعریف و موقعیت خود را دائم اندازه‌گیری می‌کنند و به همین علت حساسند.زمانی یکی یک شبه با زد و بند میلیاردر می‌شود و اگر شما مرتب برنامه‌های مذهبی پخش کنید آن یک نفر تاثیر همه آن برنامه‌ها را از بین می‌برد. اگر هزاران تبلیغ خوب شود اما مردم در جامعه ببینند که یک نفر آخر خودخواهی است و آن بالاها نشسته است اثر حرف را از بین می‌برد.

- انتهای خط خود آدمی است و همه این کارها برای خود است اما نه نفس اماره بلکه برای تعالی خود. اگر ما در درون خود رشدی نکنیم چگونه می‌توانیم دیگران را رشد بدهیم؟ محال است.

- حتی در مسائل سیاسی جامعه اگر کسی به دنبال کارهایی باشد اما کار در خدمت تعالی او نباشد جهنم است.

- جهان مادی جهان برخوردها و حادثه‌هاست. شاخص‌های امنیت ملی را باید در دل و اندیشه مردم جستجو کنیم و ببینیم نشاط اجتماعی چگونه است؟ اگر در بالاترین حد باشد آنگاه امنیت ملی وجود دارد و هیچ کس نمی‌تواند آن را بر هم زند.

- فرد برای اینکه پستی بگیرد تا خدمت کند دروغ می‌‌گوید در حالی که با مقدمه فاسد نمی‌شود متن صالح ایجاد کرد و با بی‌تقوایی نیز نمی‌شود تقوا را ترویج داد.

- دموکراسی غربی همان مشروعیت دادن به دعوا برای کسب قدرت و همه ادبیات قدرت است و همه ارزش‌ها پای این هدف قربانی است.

- احمدی‌نژاد در ادامه اشاره‌ای به مجموعه مختارنامه کرد و گفت: اگر مسیحیان آن روز در مقابل امام حسین (ع) بودند این جور جنایت نمی‌کردند، چه کسانی بودند؟ کسانی که می‌گفتند شب زنده‌دار و قاری قرآن و آخر ایمان هستیم... آن وقت آدم‌های معمولی و غیرمدعی دست به این کار نمی‌زنند آنانی که مدعی دینداری هستند مرزها را می‌شکنند چرا که آدم‌های بی‌دین تکلیف‌شان روشن است.

- در اوایل انقلاب زمانی به افرادی پستی پیشنهاد می‌شد می‌گفتند از نشانه‌های ایمان این است که به سادگی دنبال آن پست نرود اما سؤال این است که اکنون چقدر این مسئله با معیارهای ما تطبیق دارد و به آن نزدیکیم.

- وی با اشاره به فعالیت ۱۱۴ کانال داخلی و خارجی، کنترل آن را سخت دانست و گفت که از درون باید مراقب باشیم و افزود: حالا ممکن است کسی مخالف من باشد خوب مخالف هست، ما که کسی نیستیم مگر کی هستیم اما نباید منجر به آن شود که امید و نگاه به آینده مخدوش شود.

- شاید اگر رسانه ملی یک ماموریت داشته باشد و فقط همان را انجام دهد موفق‌ترین رسانه جهان است و آن ماموریت ترویج محبت و مهرورزی میان مردم است. آن آتشی که همه خودخواهی‌ها، هواهای نفس و قدرت طلبی‌ها را می‌سوزاند آتش عشق و محبت است. اینها که حق جامعه را بالا کشیده‌اند و وقتی حرف می‌زنند با پررویی از موضع طلبکار و مالکیت هستند محبتی در وجودشان نیست.

- نظم موجود به پایان راه رسیده است و قادر به ادامه راه نیست اما دست و پا می‌زند. البته آنها به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که به خودشان فرصت دهند.

- نمی‌توانم بپذیرم که رئیس نظام سلطه زنگ بزند به یک رئیس‌جمهور که شما تشریف ببرید و او هم چشم بگوید و برود.

- تعطیلات ما در حدود ۷۵ روز است و بعد از ما همه کشورها بیش از ۱۰۰ روز تعطیلی دارند. بالاخره در آن جلسه بحث شد و مطرح کردند دیدند تعطیلات ما زیاد نیست.

- اگر هزاران کار فرهنگی در جامعه انجام شود اما مردم ببینند یک نفر که اهل زد و بند و خودخواهی است در جایگاهی والا نشسته است؛ تمام حرف‌ها و کارها در جامعه بی‌اثر خواهد شد.

- اگر نشاط اجتماعی بین مردم در بالاترین حد بود امنیت اجتماعی در جامعه وجود دارد و کسی هم نمی‌تواند آن را به هم بزند.

- همیشه باید مراقبت کرد که تصویر خروجی از ملت ایران در برابر چشم جهانیان مخدوش نشود.

- در کشورمان باید مراقب باشیم که اخلاق اسلامی و انسانی ایرانی به واسطه این برداشت غلط از دموکراسی از بین نرفته و خراب نشود؛ چرا که در اندیشه ما اصالت با حق است نه با قدرت و بزرگی انسان‌ها همراه با تواضع آنهاست.

- باید کاری کنیم که هر کس در ایران زندگی می‌کند از ایرانی بودن خود احساس شخصیت و افتخار کند و اخلاق همواره حرف اول را در روابط اجتماعی و انسانی بزند.

- اگر طرح سازش با رژیم صهیونیستی و پذیرش موجودیت این رژیم در سرزمین‌های اشغالی فلسطین در هم شکسته شود، بدانید بی‌تردید استعمار برای همیشه شکست خواهد خورد.

- در این مراسم همچنین رییس جمهور از داود میر باقری کارگردان سریال مختارنامه به لحاظ ارائه کاری برجسته و ماندگار که اندیشه ناب و اعتقادات آرمانی را در زیباترین قالب هنری به نمایش در آرود با اهداء لوح تقدیر، تجلیل کرد.


رییس جمهور مجموعه مختارنامه را اثر هنری بسیار برجسته و ماندگار دانست که اندیشه ناب و اعتقادات آرمانی را در زیباترین قالب هنری به نمایش درآورده است و گفت: آقای میرباقری کارهای خوب و ماندگاری انجام داده است و حرکت تکاملی، اندیشه سلیم و مستقیمی را در کارهای وی می بینیم.
دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه بیشتر قسمت های مختارنامه را می دیدم و هیچ جا حس نمی کردم که فضا ساختگی یا مجازی شده است و همیشه عناصر نقش آفرین در متن داستان بودند، این مجموعه هنری را دوره کامل مکتب خواند و گفت: مطالعه تاریخ برای شناخت رفتار انسان و گروه های اجتماعی در صحنه ها و حوادث می تواند برای آیندگان درس آموز باشد.

 

افتتاح شبکه شما

/ 1 نظر / 17 بازدید
محدثه

سلام. خداقوت . وبلاگ رئـــیـــس جمهور آسمـــــانی با عنوان " تو مرد میدان های سختی " بروز است ممنون میشم اگه سر بزنید. در ضمن قالب جدید مبارک.