منطق سوختنی نیست (احمدی نژاد در سازمان ملل)

محمود احمدی نژاد امسال در دو سخنرانی سازمان ملل حاضر بود؛ یکی برای فقر جهانی (نشست هزاره) و دیگری در نشست سالانه مجمع.

 

 فهرست مطالب این نوشتار:

1- نکات جالب از دید من

2- اهم جملات سخنرانی ها

3- نگاهی به حضور احمدی نژاد در امریکا طی سالیان اخیر (به قلم محمود عزیزی)

4- نظرات دیگران (معقول و منطقی)

١- جالب بود در نشست اول که سخنران ابتدایی جلسه در صبحگاه احمدی نژاد بود، عکس هایی منتشر شده بود از خالی بودن جلسه و گفته شد که احمدی نژاد برای صندلی ها سخنرانی کرده است. اما در ادامه مشخص شد که ساعت برگزاری جلسه (ابتدای صبح) و نوبت ابتدایی وی باعث کم جمعیت بودن سالن شده و این یک رسم همیشگی بوده است. اثبات این مدعا سخت نیست: باید عکس سخنرانی سران سایر کشور ها را هم ببینیم و مقایسه کنیم (در ادامه). علاوه بر این، جالب است که در مورد حضار این سالن هیچ خبری از سوی همان عده مخابره نمی شود و ما می مانیم که به دنبال حقیقتند یا آنچه منفعت در آن است!؟ . جالب تر (جالب به معنای مهم نیست) حضور نمایندگان غرب، از جمله امریکا در این جلسه است که البته بعد از شنیدن اعتراض به خود (مساله 11 سپتامبر) جلسه را ترک می کنند. باز هم جای شکرش باقی ست! چند دقیقه ای تحمل اجرایی کردن عقیده چند صدایی بودن خودشان را یافتند (که البته بعد از مدتی آن را هم تاب نیاوردند!). حضور هر ساله نمایندگان ایران در هنگام سخنرانی نماینده امریکا نشان از اجرای این نظر آن ها دارد و نشنیدن حرف های یک نفر... به قول دکتر توکلی: اینکه بعضی از مخالفان، خروج هیئت حاکمه آمریکا و هم‎پیمانانش را از صحن سازمان ملل و حین نطق آقای احمدی‌نژاد نشانه منفی بگیرند، ننگ برای مدعیان چند صدایی است نه رئیس‌جمهور ایران.

 

وزیر امور خارجه عراق

نخست وزیر نروژ

رئیس جمهور گرجستان

نخست وزیر کانادا

٢- جالب است که اگر احمدی نژاد سخنان خوبی داشته باشد که حرفی در درست بودن آن ها نباشد سریع با این جمله مخالفان روبرو می شود که: "تو اگه بلدی مملکت خودتو آباد کن!" یا: "کل اگر طبیب بودی..." یا "تو خودت با تقلب آمدی...". گفتنی ست در صورتی هم که در هر کجای سخنرانی های وی کلماتی به کار رود که با منطق برخی جور در نیاید مدت ها آن را نقل مجالس می کنند و به خنده و مسخره برای هم تعریف می کنند و جوک می سازند و ضرب المثلش می کنند. جالب است این رفتار ما انسان ها؛ اگر با کسی مشکل داشته باشیم به هر حال او بد است!

٣- دست داشتن امریکا در حادثه یازده سپتامبر 2001 نه جنجالی رسانه ای که پیش در آمد آن توسط خود امریکایی ها رقم زده شده است: اولین بار مایکل مور در فیلم فارنهایت 9/11 به این مساله پرداخت و در این زمینه کتاب های زیادی هم نگاشته شده است. البته احمدی نژاد در سخنان خود دو گزینه از سه گزینه احتمالی را به دست داشتن بخش هایی از دولت امریکا در حادثه اختصاص داد. این واکنش اوباما ما را به یاد ضرب المثل درست و جالب "چوب رو که برداری گربه دزده حساب کارشو می کنه!" می اندازد. جالب است که باراک  اوباما سخنان رئیس جمهور در این باره را نفرت آور می خواند! و البته خود در مصاحبه با BBC فارسی (ترجیح می دهد با رسانه های ایرانی مصاحبه نکند و جالب اینجاست که احمدی نژاد تقریباً با تمام رسانه های مشهور دنیا در خلال سفر مصاحبه کرد) به ایران اتهام کمک رساندن به طالبان می زند و این نفرت انگیز نیست! جالب اینجاست که تحلیلگران BBC هم سخنان اوباما را ناشی از عصبانی بودن دانستند و گفتند: غربی ها هنوز راه مناظره با احمدی نژاد را یاد نگرفته اند!

۴- رییس‌جمهور هم‌چنین در این مراسم در مورد اهمیت توجه به کرامت انسان سخن گفت و در این راستا این بیت از وحشی بافقی که "اگر صد آب حَیوان (آب حیات) خورده باشی/ چو عشقی در تو نبود مرده باشی" را خواند (جالب توجه آنان که احمدی نژاد را مایه گسترش نفرت در دنیا می خوانند)

۵- در مصاحبه با لری کینگ در مقابل ادعای اقدام ضد حقوق بشر این رسانه (و مقامات امریکا) فهرست حدود 50 زن امریکایی محکوم به مرگ در دستان احمدی نژاد بود. دیروز هم ترسا لوئیس که در آستانه نقص ذهنی شناخته شده بود اعدام شد. جالب است که هیچ سر و صدایی نه از این طرف دنیا، نه از آن طرف در برابر این عمل به راه نمی افتد و تنها رسانه ایران آن را منعکس می کند! یک بام و دو هوا را شنیده اید؟ مصاحبه با چارلی رز هم حاوی نکات جالبی بود.. و آنچه مدام تکرار می شد در رفتن رز از جواب دادن به سوالات احمدی نژاد بود.. هر چند گاهی مجبور شد به حقایق اعتراف کند (مثل جواب ندادن اوباما به نامه احمدی نژاد، اعدام ها در امریکا و بزرگی ملت ایران)

۶- نکته ای جالب (ممکن است بی ربط به نظر برسد ولی با توجه به اشاره به تحریم های ایران توسط اوباما و بی بی سی مربوط است): طبق آمار گمرک، در 5 ماه اول امسال، 57 میلیون دلار کالا از ایران به کشور آمریکا صادر شده که این رقم در سال  گذشته 27 میلیون دلار بود. این ارقام نشاندهنده رشد 115 درصدی صادرات ایران به آمریکا است. در مقابل، واردات ایران از آمریکا در همین مدت 39 درصد کمتر شده است!

 

اهم جملات سخنرانی در مجمع عمومی:

- ابتدا یاد جانباختگان سیل مهیب پاکستان را گرامی داشته و با بازماندگان و دولت و ملت پاکستان ابراز همدردی می‌کنم . از همگان دعوت می‌کنم که بعنوان یک وظیفه انسانی به یاری همنوعان خود بشتابند .
- حقیقت دعوت پیامبران واحد است . هر پیامبری، پیامبر قبل از خود را تصدیق و به پیامبر بعدی بشارت داده و دین را متناسب با ظرفیت بشر کاملتر از گذشته ارائه کرده است. 

- قطع ارتباط انسان با آسمان در واقع رابطه او را با حقیقت خودش منفصل کرد. اصالتِ غرایزِ انسانی به جای اصالتِ حقیقتِ انسان نشست. انسان ها و ملت ها رقیب هم شمرده شدند و سعادت یک فرد یا ملت در مزاحمت و در حذف و سرکوب دیگران تعریف شد. 

- با کالبد شکافی سه رویداد، نحوه مدیریت حاکم بر جهان قابل ارزیابی است .
اول: 11 سپتامبر که حدود ده سال همه جهان را تحت تاثیر قرار داده است.
لطفا دقت کنید؛
- ادعا شد که در 11 سپتامبر حدود سه هزار نفر کشته شده‌اند که همه از آن متاسفیم اما در افغانستان و عراق تا کنون صدها هزار نفر کشته و میلیونها نفر مجروح و آواره شده‌اند و درگیری به طور روزافزون توسعه پیدا کرده است.
در معرفی عوامل اصلی این حادثه سه نظر اعلام شد :
1- یک گروه تروریستی بسیار قدرتمند و پیچیده که از همه لایه‌های امنیتی و اطلاعاتی امریکا عبور کرده است . این نظر بیشتر از ناحیه دولت مردان امریکا تبلیغ شد .
2- توسط بخشهایی از دولت امریکا و برای ایجاد تغییر در روند نزول اقتصاد امریکا و سیطره او بر خاورمیانه و همچنین نجات رژیم صهیونیستی انجام شده است . اکثریت مردم امریکا و ملتها و سیاستمداران براین باورند .
3- توسط یک گروه تروریستی انجام شده است لیکن دولت وقت امریکا از آن پشتیبانی و بهره‌برداری کرده است . ظاهراً این نظریه طرفداران کمتری دارد .
- مهمترین اسناد اتهام چند گذرنامه‌ که از میان حجم عظیم خرابه‌ها پیدا شده بود و یک نوار ویدیویی از یک شخص بود که محل سکونت او نامعلوم است ولی اعلام شد که قبلا در تجارت نفت با برخی مقامات امریکایی مشارکت داشته است . اینگونه وانمود شد که به دلیل شدت آتش‌سوزی و انفجار از عاملین انتحاری اثری به دست نیامد .
چند سئوال اساسی بدون پاسخ مانده است .
1- آیا عقل حکم نمی‌کرد که ابتدا تحقیق دقیقی توسط گروههای مستقل انجام و پس از شناساییِ کاملِ عوامل ، برنامه‌ای منطقی برای برخورد با آنها طراحی می‌گردید.
2- به فرض پذیرش نظر دولت امریکا،
آیا روش برخورد با یک گروه چریکی، لشگرکشی گسترده ، جنگ منظم و کشتار صدها هزار نفر است؟
3- آیا امکان نداشت مثل برخورد ایران با گروه تروریستی ریگی که چهارصد نفر از مردم بیگناه ایران را کشته و زخمی کرده بود اقدام می‌شد. در عملیات ایران به هیچ بیگناهی خسارتی وارد نشد.
- پیشنهاد می‌شود که سازمان ملل درباره 11 سپتامبر یک گروه حقیقت یاب مستقل تعیین نماید تا بعدها عده‌ای اظهار نظر درباری آن را ممنوع نکنند .
در اینجا مایلم اعلام نمایم که جمهوری اسلامی ایران در سال آینده ، میزبان کنفرانسی خواهد بود که با هدف شناخت تروریسم و راهکارهای مقابله با آن برگزار خواهد شد . از مقامات کشورهای مختلف، اندیشمندان، صاحبنظران ، محققین و موسسات مطالعاتی برای شرکت در این کنفرانس دعوت می کنم .
دوم: اشغال سرزمین فلسطین است.
- ملت مظلوم فلسطین شصت سال تحت سلطه یک رژیم اشغالگر از آزادی ، امنیت و حق حاکمیت محروم است ولی اشغالگران به رسمیت شناخته می‌شوند. روزانه خانه‌ها بر سرزنان و کودکان خراب می‌‌شود و مردم در وطن خود از آب و غذا و دارو نیز محرومند . صهیونیست‌ها تا کنون 5 جنگ گسترده بر همسایگان و ملت فلسطین تحمیل کرده‌اند.
- صهیونیست‌ها در جنگ علیه لبنان و غزه زشت‌ترین اقدمات را علیه مردم بی‌دفاع انجام داده‌اند .
- رژیم صهیونیستی بر خلاف همه قواعد بین‌المللی به کشتی کمکهای انسانی هجوم می‌کند و غیر نظامیان را می‌کشد .
- این رژیم به طور مطلق مورد حمایت برخی کشورهای غربی است و دائماً کشورهای منطقه را تهدید و با اعلام قبلی شخصیت‌های فلسطینی و غیره را ترور می‌کند ولی مدافعان فلسطینی و مخالفین این رژیم با عناوینی چون تروریست و ضد یهود تحت فشار قرار می‌گیرند . تمام ارزش‌ها حتی آزادی بیان در اروپا و امریکا به پای صهیونیسم قربانی می‌شود.
- به دلیل عدم توجه به حقوق مردم فلسطین همه راه حل‌ها به شکست می‌انجامد.
- اگر از ابتدا به جای رسمیت دادن به اشغالگری ، حق حاکمیت ملت فلسطین به رسمیت شناخته می‌شد آیا امروز شاهد این همه جنایت بودیم.
- پیشنهاد روشن ما بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین خویش و مراجعه به آراء عمومی همه مردم فلسطین برای اعمال حاکمیت و تعیین نوع حکومت خود است .
سوم : انرژی هسته‌ای است .
- معاهده N.P.T به تمام اعضاء اجازه داده است که بدون محدودیت از آن بهره ببرند و آژانس موظف به حمایت و پشتیبانی فنی و حقوقی از آنها شده است .
- بمب اتم بدترین سلاح ضد بشری است که باید به طور کامل محو گردد. معاهده N.P.T توسعه و انباشت آن را ممنوع و خلع سلاح را ضروری شمرده شده است .
- اما ملاحظه کنید دارندگان بمب اتم و برخی اعضاء دائم شورای امنیت چه کرده‌اند :
- انرژی هسته ای را معادل بمب معرفی و با ایجاد انحصار و فشار بر آژانس آنرا از دسترس اکثریت ملتها دور کرده‌اند و همزمان بمب‌های اتمی خود را حفظ کرده و ارتقاء و گسترش داده‌اند.
این اقدامات باعث شده است که ؛
- نه تنها خلع سلاح اتفاق نیفتاده است بلکه تولید بمب اتم در برخی مناطق از جمله توسط رژیم اشغالگر و تهدیدگر صهیونیستی اشاعه یافته است .
- همین جا پیشنهاد می‌شود که سال 2011 سال خلع سلاح اتمی و " انرژی هسته‌ای برای همه و سلاح هسته‌ای برای هیچ کس " اعلام شود.
- در تمام این موارد سازمان ملل نمی‌تواند اقدام موثری انجام دهد و متاسفانه در دهه‌ای هم که به نام صلح نامگذاری شد جنگ و تجاوز و اشغالگری، صدها هزار نفر کشته و مجروح برجای گذاشت و بر کینه‌ها و دشمنی‌ها افزوده شد.
اخیراً نیز شاهد اقدام زشت و ضد انسانی قرآن سوزی بودیم .
- قرآن کتاب آسمانی و معجزه جاوید پیامبر اسلام است و به یگانه پرستی ، عدالت ، عشق به مردم، آبادانی زمین ، تفکر و تعقل و دفاع از مظلومان و مبارزه با ستمگران
قرآن را سوزاندند که همه این حقایق و معارف را بسوزانند. اما حقیقت سوختنی نیست، قرآن جاودانه است چون خدا و حقیقت جاودانه‌اند . این اقدام و هر اقدامی که موجب تعمیق شکافها و فاصله‌ها بین ملتها شود شیطانی است . باید با هوشمندی از غلتیدن در دام شیطان احتراز کرد .
من به نمایندگی از ملت ایران به همه کتب آسمانی و پیروان آنان احترام می‌گذارم .
این قرآن است و این کتاب مقدس هر دو برای ما محترمند
- علت ناتوانی سازمان ملل ساختار ناعادلانه آن است. با امتیاز وتو قدرت اصلی در شورای امنیت متمرکز شده و رکن اصلی یعنی مجمع عمومی به حاشیه رفته است. ساختار آن باید به گونه ای اصلاح شود که همه دولتها و ملتهای مستقل در مدیریت جهانی مشارکت سازنده و فعال داشته باشند. امتیاز وتو باید لغو شود و مجمع عمومی بالاترین رکن و دبیرکل ، مستقل‌ترین فرد و تمام مواضع و اقدامات او با تائید مجمع عمومی و در جهت عدالت و رفع تبعیض باشد. دبیر کل نباید برای ابراز حقیقت و اعمال عدالت تحت فشار قدرتها و یا کشور محل استقرار سازمان باشد .
- پیشنهاد می‌شود طی یکسال و در یک نشست فوق‌العاده ، مجمع نسبت به اصلاح و نهایی کردن ساختار سازمان اقدام نماید.

من به صراحت اعلام می‌کنم که اشغال کشورها به بهانه تحمیل آزادی و دموکراسی یک جنایت نابخشودنی است.
- جهان به جای منطق قدرت ، انحصار‌طلبی ، یکجانبه‌گرایی ، جنگ و تهدید به منطق مهرورزی ، عدالت و مشارکت همگانی نیازمند است.
- بیانیه تهران گامی بزرگ و سازنده در جهت ایجاد اعتماد است که با اقدام شایسته و انسانی دولتهای برزیل و ترکیه و همراهی صمیمانه ایران تنظیم شده و گرچه با بداخلاقی و قطعنامه غیر قانونی مواجه شد ، لیکن همچنان معتبر است .
- ما بیش از تعهدات خود قوانین آژانس اتمی را رعایت کرده‌ایم ولی هرگز تحمیلات غیرقانونی را نپذیرفته و نخواهیم پذیرفت .
- گفته‌اند که با فشار می‌خواهند ایران را وادار به گفتگو کنند . اولاً ایران همیشه آماده گفتگو بر پایه احترام و عدالت بوده است . ثانیاً روش‌های مبتنی بر بی‌احترامی به ملتها ، مدتهاست که کارآمدی خود را از دست داده است. آنان که در برابر منطق روشن ملت ایران از تهدید و تحریم استفاده کردند در واقع باقیمانده حیثیت شورای امنیت و اعتماد ملتها به این نهاد مهم را قربانی و ناعادلانه بودن آن شورا را یکبار دیگر اثبات کردند .
- اینان وقتی با ملت بزرگ ایران که در تاریخ با نام دانشمندان، شاعران، عارفان، هنرمندان و فرهنگ و تمدنش و به نام پاکی، خداپرستی و عدالت خواهی شناخته شده است اینگونه رفتار می‌کنند چگونه انتظار دارند که ملتها به آنان اعتماد کنند.
- اعلام کرده‌ایم که حاضریم در یک مناظره آزاد جدی با دولتمردان امریکا در همین صحن و به طور شفاف دیدگاه خود درباره مسائل مهم جهان را به شما عرضه نمائیم.
- همین‌جا پیشنهاد می‌شود برای تحقق گفتگوی سازنده همه ساله کرسی مناظرات آزاد در صحن مجمع برپا شود.
- انسانها در مسیر ساختن جهانی سرشار از پاکی و امنیت و رفاه ، رقیب و منازع نیستند بلکه یاور یکدیگرند. کسانی که شادی خود را در غم ، رفاه خود را در فقر وامنیت خود را در ناامنی دیگران جستجو می‌کنند و خود را برتر از دیگران می‌دانند از دایره انسانیت خارج‌ و در مسیر شیطانی‌اند. اقتصاد و اموال دنیا ابزار خدمت به دیگران ، دوستی و تقویت روابط انسانی و کمال معنوی و نه وسیله سلطه و فخر فروشی است. زن و مرد مکمل یکدیگرند و خانواده و رابطه پاک ، عاشقانه و پایدار دو همسر در کانون آن ، تضمین تداوم و تربیت نسلها ، لذت حقیقی ، ترویج عشق و اصلاح جامعه است. زن مظهر جمال خداوند و کانون عاطفه و مسئول ترویج مهرورزی و حفظ پاکی و لطافت جامعه است .خشن‌ شدن روح و رفتار زنان و محروم شدن آنان از حق اساسیِ مهرورزیِ مادرانه و همسرانه موجب خشونت جامعه و آسیب‌های جبران ناپذیر خواهد شد.

- آزادی حقی الهی است که باید در خدمت صلح و کمال انسانی به کارگیری شود.

- احمدی‌نژاد در هنگامی که در مورد آتش زدن قرآن و محکوم کردن این حادثه صحبت می‌کرد دو کتاب قرآن و انجیل را بالا برد و گفت: ما به همه‌ی ادیان الهی و کتب الهی احترام می‌گذاریم. وقتی که رییس‌جمهور هم‌زمان کتاب‌های قرآن و انجیل را بالا برد این اقدام وی با واکنش مثبت خبرنگارانی که در جلسه حضور داشتند رو به رو شد.

- (احمدی نژاد در جمع ایرانیان مقیم امریکا:) بمب اتم ملت ایران و عشق و پاکی این ملت است که همه بمب‌های اتم را خنثی می‌کند.

-(احمدی نژاد در جمع ایرانیان مقیم امریکا:) به آنها گفتم سالها زبانتان بلند و گوش هایتان کوتاه و کم شنوا بوده و زمان آن رسیده که زبانتان را کوتاه و گوشهایتان را شنوا کنید.

- دکتر محمود احمدی نژاد در گفتگو با دانشجویان و دانشگاهیان آمریکا که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، در پاسخ به سؤال یکی از اساتید دانشگاه مبنی بر اینکه در چه شرایطی ایران و آمریکا می‌توانند سفارت‌های خود را تأسیس کنند، اظهار داشت: امروز همگان چنین فکر می‌کنند که شرایط بسیار دشوار شده است اما احساس من این است که شرایط آسان است و باید دولت آمریکا به ملت ایران احترام بگذارد و شرایط برابر را برای ایجاد رابطه بپذیرد و این موضوع پایه همه ارتباطات اجتماعی است.

- (پس از بازگشت به ایران:) طرح موضوع 11 سپتامبر از سوی ایران در سازمان ملل موضوع جدیدی نبود اما چون از موضع ملت ایران مطرح شد، آنان در برابر آن موضع گرفتند. اگر آمریکا‌یی ها اسناد قاطعی دارند که نشان می‌دهد این کار تروریست‌ها بوده است، آن را در اختیار گروه حقیقت یاب قرار دهد تا همه در مبارزه با تروریست ها مشارکت کنند. لازم است جعبه سیاه 11 سپتامبر بازخوانی شود

 ---------------------------------

نگاهی به حضور احمدی نژاد طی سالیان اخیر در امریکا (توسط محمود عزیزی از خبر آنلاین):

 

 

دیدگاه مولانا محقق شده و در طول شش سالی که رئیس جمهور به سازمان ملل رفته است وی همواره جزو اولین گزینه هایی بوده که رسانه های امریکایی برای گفت و گو با او آماده شده اند.

«ترافیک رسانه ای» برای مصاحبه با احمدی نژاد می تواند واژه درستی برای یک هفته ای باشد که رئیس جمهور در سال جاری در نیویورک گذراند.

بر خلاف همه سفرهای سال های قبل که رئیس جمهور تنها سه و حداکثر چهار روز در نیویورک حضورمی یافت امسال این زمان به 6 روز رسید.

علی رغم آنکه فاکس نیوز - که از رسانه های غربی خواسته بود با رئیس جمهور ایران گفت و گو نکنند - در سال جاری 12 رسانه با احمدی نژاد گفت و گو کردند. این تعداد علاوه بر دیدارهای رئیس جمهور با مقامات کشورها و دیدار های وی با دانشجویان و گروههای ضد جنگ بوده است.

پخش مستقیم سخنرانی رئیس جمهور در اجلاس هزاره سوم و مجمع عمومی سازمان ملل از سوی شبکه های غربی هم نمود دیگری بود تا ایده مولانا درباره رئیس جمهور به واقعیت نزدیکتر شود.

سه روز قبل از سفر رئیس جمهور به سازمان ملل بود که مجله فارین پارسی در مطلبی با عنوان «راهنمایی برای مصاحبه مطبوعاتی با احمدی‌نژاد» نوشت: از زمان انتخاب وی به عنوان رئیس جمهور در سال ۱۳۸۴ او فوت و فن گریز از مصاحبه‌های مطبوعاتی و دور زدن موضوعات مهم و اصلی حتی با خبرنگاران چیره‌دست را به خوبی آموخته است. به همین جهت بود که نویسنده فارن پالسی به رسانه های که به دنبال گفت و گو با احمدی نژاد بودند توصیه کرد که از وضعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ایران اطلاعات دقیق و عمیق داشته باشند و حتی در آن حالت نیز به سختی می‌توان رئیس جمهور ایران را وادار کرد که به حقایق اذعان کند».

با این همه در نهایت مصاحبه گران حرفه ای چون کریستین امانپور، چارلی رز و لری کینگ مجری مشهور سی.ان.ان هم نتوانستند پیروز مصاحبه با احمدی نژاد باشند تا دغدغه نویسنده فارین پارسی درست از آب در آید.

در ادامه لیست رسانه هایی که در یک هفته گذشته با محمود احمدی نزاد رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت و گو کرده اند را ببینید. جدولی که در آن می توانید از نام افراد خاصی که در جریان مصاحبه با احمدی نژاد یاد شده است هم مطلع شوید:

تاریخ

رسانه

مصاحبه گر

سابقه مصاحبه در سال قبل

نام افرادی که از آنان برده شد

رسانه های سال گذشته با رئیس جمهور گفت و گو کردند

26شهریور

ان. بی .سی

--------

*

سه تبعه امریکایی

-------

28 شهریور

ای. بی.سی

کریستین امانپور

*

سکینه محمدی

 

29 شهریور

آسو شیتدپرس

 

*

سارا شورد و دو تبعه آمریکایی،اوباما

---------

30 شهریور

تلویزیون روسیه

------

---------

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، دو تبعه آمریکایی

 سی. بی . اس

30 شهریور

 پی. بی. سی

 چارلی رز

/ 1 نظر / 18 بازدید
صدای شیعه

نسخه جدید سایت آیت الله العظمی سید صادق روحانی با ارائه اسناد و دستخطهای منحصر بفرد -ی که برای اولین بار است منتشر می شود- توسط بخش فرهنگی دفتر ایشان راه اندازی شد. برای مشاهده سایت ایشان می توانید به آدرس www.rohani.ir مراجعه نمایید. ** متن کامل خبر را در صدای شیعه بخوانید: http://sedayeshia.blogfa.com/post-265.aspx ** خداوند در نگاهتان جاری... التماس دعا