اقدامات قابل تقدیر

به یاد او که...

در روزها و ماه اخیر شاهد ایجاد تحولاتی در زمینه های مختلف در تصمیم و اقدامات عملی دولت دهم بوده ایم که ذکر آن ها بنا به درسی که از چهار سال گذشته عاید شد ضرورت به نظر می رسد:

1- جایگزینی یورو به جای دلار در محاسبات ذخیره ارزی: هرچه در جهان از دلار بیشتر استفاده شود ارزشش بیشتر خواهد شد. به نوعی اهرم فشار بر ایالات متحده آمریکا به شمار می رود. این عمل به تدریج از سال 1385 آغاز شده بود. از طرفی برخی اقتصاد دانان چون آقای خوش چهره این کار را مفید نمی دانند.

2- طرح ملی بیمه درمانی ایرانیان: در این طرح با اختصاص 2700 تومان در ماه از سوی دولت و پرداخت مابقی آن توسط فرد بیمه شونده حدود 6 میلیون نفر که فاقد پوشش بیمه ای هستند ازمزایای بیمه درمانی استفاده خواهند کرد. با تایید کمیته امداد افرادی که توان پرداخت این 50 درصد را نیز نداشته باشند از پرداخت آن معاف خواهند شد. این طرح در راستای اجرایی کردن بخشی از وعده های دکتر احمدی نژاد در خصوص طرح تحول اقتصادی خواهد بود.

3- واگذاری سهام عدالت به زنان سرپرست خانوار غیر شاغل و غیر تحت پوشش نهادهای حمایتی در مرحله پنجم واگذاری ها. گفتنی ست پرداخت سهام عدالت یکی از اقدامات اساسی دولت در جهت توزیع ثروت عمومی بوده است.

4- تسریع در ساخت مسکن مهر: اقدام به اجرای کردن طرح مسکن مهر یکی از اقدامات اساسی دولت در جهت حذف قیمت زمین (طبق وعده رئیس جمهور)، کاهش بهای مسکن برای خریداران این مسکن ها و همچنین مسکن های شهری بوده است. خواندن بیشتر:

 http://www.magiran.com/npview.asp?ID=1949945

/ 9 نظر / 16 بازدید
ترنم

اللهم عجل لولیک الفرج.ممنون که سرزدید.عزیزوسربلندباشید.

شاعر امروز

سلام داداشی. ممنون که با حظورت گرما بخش وبلاگم بودی. داداش عزیزم اتفاق جالبی افتاده البته خنده دار که توی وبلاگم نوشتم. رسیدی یه سری بزن. با عنوان نماز جمعه در روز چهارشنبه یعنی نماز عید فطر در روز دوم شوال

آ

سلام آقای دکتر ....خسته نباشید... کوتاهی من رو بابت سر زدن به وبلاگتون ببخشید... این روزها کمی گرفتارترم... برای دکتر عزیزمان در نیویورک آرزوی موفقیت دارم... بر می گردم و انشالله پستهای عقب افتاده رو می خونم... یا علی

«کلمات شما بیشتر ریشه درنفرت داشت تا منطق و برای همین مجبور به حذف شدم» واقعا جواب جالبی بود. اگر کسی استنباط کند که نظر کسی با نفرت بیان شده محق است که آن را حذف کند! این از جنس همان استلالات مافوق تصوری است که از آن مرد به قول شما خدایی تراوش می کند و بیخود نیست که چون تویی طرفدار او می شود. اگر تشخیص استدلال و نفرت اینقدر برایت سخت است، توضیح منطقی آن حرف ها که اتفاقا فکر می کنم به خاطر مستدل بودن حذفش کردی هم چیزی جز وقت تلف کردن نیست. تنها یک نکته: فرض کنیم که حرفت درست است، چرا یک انسان باید این همه نفرت انگیز باشد؟ می دانی که امثال من کم نیستند. واقعا چرا این مرد مثلا خدایی شما این همه ما را متنفر می کند؟ تا به حال صادقانه فکر کرده ای؟ ضمنا ما به ما همین آزادی مجازی را بدهند، حقیقی اش پیشکش شما!

یک موج سبز

سلام واقعا نمی دونم چگونه روتون می شه که جلو ما حرف بزنید واقعا در تعجبم می خوام بدونم اگ تو دوره خاتمی مردمو با چماق می زدن یا بدتر شکنجه و بهشون تجاوز می کردن شما چیکار می کردید . بله دیگه کسی که اعدا داره هاله نور داره و یک احمق می گه اطاعت از اون اطاعت از خداست دیگه چه توقعی می شه داشت واقعا متاسفم امیدوارم یک روز به خودتون بیان با این کارا شاه رو رو سفید کردین .

آقا من واقعا از این همه منطق و استدلال سرگیجه گرفتم! البته مطمئنم خواننده های وفادار وبلاگت هم سطح هوشی و تفکری بهتری ندارن! منظورت از طرفداران زیاد در سراسر دنیا شاید برای نمونه همین ضیافت افطاری باشه که تو فرانسه دادن و فقط از 5 کشور حاضر شدن توش شرکت کنن (و مقایسه کن با چند ده نفری که در زمان خاتمی به همین مراسم میومدن). شاید هم منظورت تروریست های حزب الله لبنان باشه که با پول نفت من و شما اموراتشون میگذره یا اون رفیق کمونیستمون جناب چاوز که آوازه هرزگی اش( به لطف مقتداتون) فقط به شما بی خبرا نرسیده و حالا بنزین رو دوبرابر قیمت به مرد خدایی فروختن جزو افتخاراتشه. اما یک واقعیتی را بگویم. همیشه نوشته هایت را با خنده ای بر لب می خوندم اما با خط آخر این جوابت اشک تو چشمم جمع شد. بمیرم واسه مظلومیت علی (ع) که خوارج زمان همیشه اینجوری بهش ظلم کردن. خدایا ما رو ببخش!

مهدی

شما هم موفق باشید. لینک شدید اعصابتو هم زیاد با سبزا خورد نکن. اکثراَ غیر توهم چیزی ندارن و البته اخبار صدای آمریکا

ترنم

اللهم عجل لولیک الفرج. برای موفقیت دکتروسلامتی شون درنیویورک صلوات ودعا. هفته دفاع مقدس گرامی باد.

لطفا جواب من رو بدید. چرا باید چاوز که بی بند وباریش شهره است به حرم امام رضا برود؟ من واقعا از این موضوع ناراحتم. شما عکس هاشو دیدید؟