پاسخ به نظرات برخی خوانندگان وبلاگ

به یاد او که منشأ محبت است

روزگار بر وفق مرادتان، و البته آن چنان که بر راه سعادت افتید و آرامش نهایی قرینتان باشد.

چند تن از برادران یا خواهران نوشته هایی در بخش نظرات داشتند که به دلیل طولانی بودن پاسخ آن ها تصمیم گرفتم در یک نوشته مجزا به آن ها پاسخ دهم. ابتدا قدردانی می کنم از این عزیزان که نظر خود را ابراز کردند و در عین حال کاش تمام سخن ایشان بر روال ادب بود، با این حال خداوند فرمود که از سخن لغو با کرامت بگذر.

ابتدا سخن مطرح شده و پس از آن پاسخ من می آید:

1-  بیان: ... (با بردن یا نوشتن اسمش عصبانی میشم):

پ: بردن یا نبردن یک اسم تا به این حد در انسان ایجاد اثر می کند؟ پس تسلط بر نفس چه می شود؟ به نظرم بهتر است به جای احساسی بودن به منطق روی آوریم. من هم از بسیاری انسان ها دل خوشی ندارم اما بردن نام آن ها برایم سخت نیست. به نظرم ریشه بسیاری از افراط و تفریط ها از عدم تسلط بر نفس انسان است.

2-  س: یکی از جنجالی‌ترین رئیس جمهورهای دنیاست. چرا؟ چون به آمریکا و هولوکاست که مهمترین کشور و یکی از بزرگترین موضوعاتی که تو دنیا وجود داره به شدت میتازه! چرا؟ چون یک انقلابی تندرو بیشتر نیست!

پ: هر کس در مقابل قدرتی که تنها خود را می شناسد و روابط را بر اساس نفع خود تغییر می دهد بایستد جنجال آفرین می شود. مثالش "چه گوارا" ست و البته چون این افراد در دنیا زیاد نیستند سر و صدا به پا می کنند چون هر چیز کم یابی مهم می شود. آمریکا مهمترین کشور دنیا نیست. کسی که به چنین باور اشتباهی برسد خود به خود زمینه را برای نفوذ قدرت او بر تمام زندگی اش آماده می کند و زیر بار زور رفتن هم کمتر از ظالم بودن نیست (امام علی (ع) ). هولوکاست و زیر سوال بردن آن به منظور این بود تا به غرب نشان دهیم شما که همیشه دم از حقوق بشر می زنسد چگونه حقوق عده ای انسان را در یک کشور به واسطه جنایتی که کشور آلمان انجام داده بود زیر پا گذاشتید. سیاست فعال خارجی یکی از قول های احمدی ن‍ژاد در دوره قبل بود که به آن عمل کرد.

 

3-       بیان: ... باید این رو بفهمه که الان ما با دنیا نباید سر جنگ داشته باشیم چون باعث میشه نظام به تزلزل بیفته که الان افتاده! نظام رو از درون کرم خورده! با این کودتا از طرف دولت برعلیه ملت

پاسخ: ما با دنیا سر جنگ نداریم اما به قول رئیس جمهور اگر ما هم به دیگران کار نداشته باشیم آن ها به ما کار دارند، بنابراین بایستی در سیاست خارجی جبهه ای هجومی داشت. اصول روان شناسی هم چنین می گویند. به خطر افتادن نظام اسلامی به دلیل مواجهه با غرب نیست (و متاسفانه شما به جای چند کشور غربی نام دنیا را بر آن نهاده اید که یعنی آن ها را تمام دنیا می بینید)، امام خمینی هم چنین رویه ای داشتند. دلیل سستی نظام به خاطر فساد داخلی ست که گریبان گیر ماست و این هم جز با عزم راسخ برخی راست کرداران حل نمی شود و البته به این زودی ها نیز نباید منتظر شگفتی و حل کامل بود چرا که در جای جای مملکت و تن ما نفوذ کرده است.

4-     س: ... خالی شدن صندوق ذخیره ارزی توی این 4 سال رو اینبار برام توضیح بدین

پ: شما با عنایت به چه منبعی می دانید که این حساب خالی شده ؟ باید دانست که برداشت دولت از این حساب تنها با مجوز مجلس امکان پذیر است.طبق آخرین گزارش اعلام شده موجودی این حساب 25 میلیارد دلار بوده است.  با این حال طبق گزارشات بانک مرکزی مجموع درآمد های نفتی کشور طی 8 سال گذشته در سال 79 تا پایان سال 86، 85327 میلیارد دلار یوده که سی و یک و نیم درصد آن به حساب ذخیره ارزی واریز شده است. به طور کلی در این زمان بیش از 81 درصد این مجموع از حساب برداشت شده است. دولت آقای خاتمی در این مدت 2/130 میلیارد دلار در آمد داشته و 3/30 میلیارد دلار آن (حدود 23 درصد) را به عنوان مازاد در آمد نفت به حساب ذخیره ارزی واریز کرده است. دولت نهم نیز طی سه سال مورد بررسی 5/197 میلیارد دلار درآمد نفتی داشته و 6/73 میلیارد دلار آن را (حدود 37 درصد) به این حساب واریز نموده است. در دوران آقای خاتمی از این مجموع بیش از 68 درصد برداشت شده و این رقم در دولت نهم 76 درصد است. سهم مصارف دولتی نیز از این برداشت برای دولت هشتم 7/82 درصد و برای دولت نهم 6/79 درصد می باشد که نشان از عملکرد بهتر دولت دارد. در ضمن باد گفت صندوق ذخیره ارزی ماهیتی متفاوت با حساب ذخیره ارزی دارد و قرار است به زودی اسن صندوق جای حساب ذخیره را بگیرد.

5-     بیان: به توصیه شما دوست گرامی و دانشمندم رفتم و سی دی 90 رو دیدم . ایشون دقیقا گفتن ...: به من گفتن یه هاله نور .... بعد دستش رو دور خودش گرد کرد .... اینجوری دور منو گرفته بود .... بع اضافه فرمودند : حاج آقا اینی که میگم خودم هم حس کردما ....

پ: دوست من دوباره هم دیدید و دوباره هم دقیق نگفتید: هاله در هیچ کجا گفته نشد. گفتن: یه نوری اومد این  جوری...احاطه کرد تو رفتی تو به حصنی، تو یه حصاری. و بعد هم گفتن: خودمم احساس کردم، من احساس کردم که اصلاً فضا یه دفعه عوض شد اون جا... دستشون رو هم دور خودشون گرد نکردن. حرفی از حاج آقا اینی که می گم خودمم حس کردم نبود و ... بنا براین توصیه می کنم قول خودتون رو بشکنید و یک بار دیگه هم اون رو ببینید (البته این سی دی زیر نویس هم داره)

6-       این تورم 49 در صدی رو میشه بگین از کجای کارتون پینوکیو دیدین؟ طرفدار هاش هم مثل خودش ......استغفرالله ....
پ: نه عزیز. می تونید مراجعه کنید به این مراجع: (در ضمن شما قید کردید که بدون دریافت سخن بد و ... می شه با من صحبت کنید. کاش این موضوع  دو طرفه باشه)

http://www.ebtekarnews.com/ebtekar/News.aspx?NID=26155

http://tabeshnews.ir/modules/news/article.php?storyid=734

http://www.ghalamnews.ir/news-15951.aspx

http://enssaf.mihanblog.com/post/165

 

7-      س: سفرهای استانی شون کو ؟؟؟/ این یکی خیلی جالب بود؟ چیه خرشون از روی پل گذشت .....

پ: موضوع سفرهای استانی هنوز بسته نشده که شما این چنین می فرمایید. ادامه خواهد داشت. (چهارشنبه شب هم اولین جلسه برگزار شد)

مراجع: http://www.sanayenews.com/content/view/17063/1/

http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=496991

 

***از این قسمت را بر اساس دید خود پاسخ می دهم  که اگر درست نیست از رئیس جمهور که مخاطب این سوالات است عذر می خواهم.

 

8-       حضور مردم را دیدید؟

پ: بله، و در سخنان دیشب نیز به آن اشاره کردند. اگر منظور شما معترضین است، بله، به آن 13 میلیون هم اشاره کردند.

9-       دیدید مردم ، جهان را بدون انرژی هسته ای شما منفجر کردند؟

پ: 13 میلیون از 24 میلیون کمتر است. بهتر است مردم را تنها هم فکران خود نبینید.

10-    آقای منتصب ، چرا سکوت کرده ای ؟ (این جمله بارها تکرار شده)، آقای منتصب ، حالا معنی این آیه را فهمیدی “الْیَوْمَ نَخْتِمُ عَلَى أَفْوَاهِهِمْ” (امروز بر دهانهای آنان مهر مى‏نهیم) آقای منتصب ، حالا معنی این آیه را یادگرفتی “وَقُولُواْ لِلنَّاسِ حُسْنًا” (با مردم به زبان خوش سخن بگویید) آقای منتصب ، چرا سکوت کرده ای ؟ آقای منتصب ، چرا دیگر سخنرانی نمی کنید؟ آقای منتصب، چرا دیگر در صدا و سیما مستقیم با مردم صحبت نمیکنید؟

پ: اتفاقاً همین دیشب سخنان ایشان را شنیدیم. در ضمن ایشان منتخب هستند نه منتصب.

11-    حالا یاد گرفتی که “ادب مرد به ز دولت اوست” ؟  

پ: متاسفانه لغاتی مثل: دست به یقه و انواع و اقسام تهمت ها با کلماتی مثل "خرافه پرستی" از زبان رقیب ایشان بیان شد در حالی که آقای احمدی نژاد حتی یک کلمه بی ادبانه بر زبان نیاورد. از قدیم  سخن خوبی هست که" دست پیش را گرفته که پس نیفتد"

12-    حالا محبوبیت خود را درک کرده اید ؟

 پ: محبوبیت ایشان در اصفهان، تبریز و مصلی تهران پس از مناظره ها و رای بالای ایشان برای من و همه کسانی که چشمشان را بر واقعیات نبسته اند دیدنی بود. ان شاء ا... دور سوم سفر ها را هم خواهیم دید...

13-    دیدید که اگر کل حکومت هم پشت شما باشد ، مشروعیت شما در دستان مردم است ؟

پ: بله، و رای 24 میلیونی هم نشان از خوست مزدم داشت.

14-    چرا دیگر چشم جهانیان بجای اینکه بر شما خیره باشد ، بر مردم خیره شده ؟ پ: چشم جهانیان همیشه به مرم ایران بوده و از قدرت آنان خیره شده است. اگر منظورتان کشورهای غربی است که خب ایشان در پی منافع خود هستند.

15-   چرا دیگر از هاله ی شما خبری نیست ؟

پ: از اول هم خبری نبود، خود ایشان گفتند بارها و ماجرای نور هم گفته کس دیگری بود.

16-    چرا متحدان شما هم سکوت کرده اند؟

پ: خب من هم یکی از متحدان او هستم! سکوت هم نکرده ام. "هم" شما نیز به خود او باز می گشت که دیشب سخنرانی کرد.

17-  &nbs

/ 14 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهران

سلام از حضور شما در وبلاگ درباره الی... متشکریم. امیدواریم این فیلم رو تماشا کرده و بعد از آن ما را نیز از نظر خویش مطلع نمایید. با تشکر فراوان[لبخند]

يك دانشجوي اميركبير

اولا: بنده به عنوان يك دانشجوي دكتري هيچ وقت به خودم اجازه نميدم خودم رو دكتر خطاب كنم. نمي فهمم بره شما چرا راحته؟! شايد شما هم احساس كارشناسي ارشد و نخبه بودنتون گرفته... ثانيا: در مورد يكي از مهمترين شبهات يعني امنيتي كردن فضاي كشور و بازداشتهاي بي مورد جواب منطقي نشنيدم؟ قابل توجه شما كه خونه ي ما در كانون در گيريها يعني خيابون آزاديه و فرق آشوبگر و مردم رو مي فهمم. اين برادران موقع آسيب زدن اراذل به اموال عمومي كجا بودن؟؟ نظاره گر!!! ولي بعدا خوب به مردم عادي چنگ و دنودن نشون دادند! ثالثا: واي به حال ما اگه بدون ايمان قلبي حرف بزنيم. ببينيد با اينكه انتخابات ايران و رفتارهاي بعد از اون 100 درصد بوداره ولي از تقلب در انتخابات با اطمينان نميگم هرچند به خيليا كه مستقيما در جريانن حق ميدم اظهارنظر كنن. ولي نميتونم قبول كنم يكي مثل شما از صداقت كسي بگه كه به صراحت با مردم ناصادقه. از شما كه تحصيل كرده ايد، انتظار بيشتري ميره. حداقل در مقابل محضر خدا.

ایران

خوب.... رفتم همه پستتون رو خوندم .... حرف و حرف و حرف بود . اما فقط در مورد هاله نور .... خوب دیدن نور ایشان .... معروف شده به هاله نور ....خودتون هم توی نوشته تون گفتین : یه نوری اومد این جوری...احاطه کرد تو رفتی تو به حصنی، ... وقتی که داشت میگفت اینجورییییییییییییییییییییی دستش رو دور خودش هایل نکرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ندیدین؟ پس شما برین دوباره ببینین چون به گفته شما ( دستشون رو هم دور خودشون گرد نکردن ) و توی سی دی من دقیقا گفتن خودم هم حس کردم . ضمنا در مورد پلک نزدن آقایان در سخنرانی .... وزغ که نبودن پلک نزنن ...و آدم بودن .... یادتون رفت بگین چند دقیقه بود ؟ 24 دقیقه؟ آقای دانشمند و محترم و ...... آخه میشه اونقدر پلک نزد ؟ تمساح هم نمیتونه اونقدر که ایشون گفتن دوووم بیاره . دلم میسوزه ... میسوزه برای درک شما .... برای منطق شما .... برای تحصیلاتتون . دوست داشتم دستتون رو میفشردم و میگفتم .... برادر من شما چرا .... چرا؟ من جدی نوشته های شما رو دوست داشتم ولی با این پست غیر منطقی ترجیح میدم دیگه اینجا سر نزنم . یه چیزی بگم ؟ به خودم میگم بهتون بر نخوره . چون این استدلال من در رای گیری برای رای ندادن به ا

سلام

وای ی ی ی اسن دانشجوی امیر کبیر همه اونچه که باید میشنیدید رو بهتون گفت آقای دکتررررررررررررررررررررررررررررررررررر.!!!!!!!! . ببینم اگه بهتون بگم دکتررررر یه وقت توهین محسوب منیشه که . میشه؟؟؟؟؟؟؟؟. من جواب پرسشهام رو نمی خواستم چون جواب من همه عکس اونچیزی بود که شما گفتین . بنا براین همین نوشته های دانشجوی امیر کبیر کفایت میکنه . راستی .... نمیاین با هم بریم میدون انقلاب؟ میترسین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آزاده

[خنده][نیشخند][چشمک][بغل]دکترررررررررررر[قهقهه][چشمک][زبان][نیشخند][زبان][عینک][خنده]

امید

سلام دوست عزیز ... مهم نیست کجا باشیم مهم اینه که همه برای یک هدف اون هم حمایت از این نظام مقدسه که مقدمه ظهور امام زمان هست باشیم (این گفته امام خمینی بت شکنمون بود) راستی لینکت کردم[گل]

نازنین

برام مهم نيست بدونم كه از طرفداري همچين آدمي چي نصيبتون مي شه؟؟؟؟؟ مطمئنا هر چي باشه دنيويه نه اخروي.

بی نام

90 سیاسی رو ببین تا بقیه دروغ ها رو هم بشنوی...... اما وعده ایشان : تا 4 سال دیگر ایران جزو 10 کشور اول دنیاست[خنده]. البته استقبال بی نظیر مردم مشهد از ایشون فراموش نشه....ای بابا... با این پوستین وارونه و توهماتتون خوش باشید....[چشمک][خداحافظ]

zedeeslamehaghighi

سلام امیدوارم که بالاخره مسئولین و روسای مملکتمون به عقل رسیده باشند و دست از بازی کردن با نیروی اتمی‌ کشیده باشند. این ژاپنیها که انقدر وارد بودند بدبخت شدند حالا چه برسد به ما که کارشناسانمون یه سری روسی هستند که مثل چینیها و ژاپنیها به خدا ایمان ندارند حالا چطور میشه دلشون به حال ما بسوزه.این همه نفت داریم این همه سد داریم اما تا مردم را به پودر تبدیل نکنند ول کن نیستند. من فدای ولایت فقیه و رهبرم نه این دولتیها.