رحیم مشایی؛ از افتخارات شخصی احمدی نژاد

احمدی نژاد:
به هزار دلیل به آقای مشایی علاقه دارم
جام جم آنلاین: دکتر "محمود احمدی‌نژاد " رییس جمهوری امروز چهارشنبه در واکنش به جنجال و اعتراضات گسترده ای که به انتصاب "اسفندیار رحیم مشایی" به سمت معاون اول رییس جمهور صورت گرفته است، بار دیگر از او دفاع کرد و گفت: یکی از افتخاراتم در زندگی و یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌هایی که خداوند به من داده، آشنایی با آقای مشایی، این مرد بزرگ و برادر پاک و مومن است. من به هزار دلیل به او علاقه دارم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، رییس‌جمهور که در مراسم تودیع اسفندیار رحیم مشایی از ریاست سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و معارفه حمید بقایی به عنوان رییس جدید این سازمان سخن می گفت، افزود: آقای مشایی مثل چشمه‌ای زلال هستند که یک ذره غش برایشان معنا ندارد و ایشان زلال هستند.

احمدی‌نژاد ادامه داد: دیدم به ایشان هجوم می‌شود، علت را جویا شدم، پاسخی نیافتم و به حال ایشان غبطه خوردم.

رییس جمهوری تصریح کرد: آقای مشایی علی‌الظاهر از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری جدا می‌شود ولی من مطمئنم که هیچ‌گاه وی از این سازمان جدا نمی‌شود و کمک می‌کند اندیشه ناب انسانی و انسان‌ساز در عرصه‌ وسیع‌تر در یک افق بالاتر منتشر شود.

احمدی‌نژاد گفت: برخی به من می‌گویند چرا شما این‌قدر نسبت به ایشان اهتمام و علاقه دارید، من در جواب گفته ام به هزار دلیل. یکی از دلایل آن این است که وقتی با ایشان می نشینید و گفت‌وگو می‌کنید گویی با خود نشسته اید، فاصله‌ای نیست و یک آیینه‌ شفاف است.

وی با اشاره به خدمات رحیم مشایی افزود: متاسفانه برخی ایشان را نمی‌شناسند، متاسفانه.

رییس جمهوری با بیان این‌که « آقای مشایی یک انسان هدفدار است» گفت: من تا کنون ندیده‌ام ایشان یک لحظه از وقت‌شان را همین جوری بگذراند. هر موقع دیدم، ایشان مشغول یک کار مثبت و سازنده بودند و ان‌شاءالله فرصتی شود که من برداشت و احساس خود را نسبت به ایشان بیان کنم، که یک برنامه‌ مستقل می‌خواهد.

احمدی‌نژاد با تشکر از خدمات مشایی در طول این چهار سال گفت: ایشان با کمک همکارانشان در طول این چهار سال کارهای برجسته‌ای انجام داده‌اند و اکنون نیز پذیرفته‌اند بیایند در دولت خدمت ایشان باشیم.

احمدی‌نژاد با اشاره به سخنان مشایی گفت: برادر بسیار عزیزم آقای مشایی گفتنی‌ها را فرمودند و همان طور که ایشان اشاره کردند موضوع آفرینش، انسان است و وقتی از یک دل پاک و نورانی و از این اندیشه‌ی بلند در مورد انسان صحبت می‌شود، شنونده گذر زمان را احساس نمی‌کند و وقتی فضا شیرین می‌شود انسان علاقه‌مند است ساعت‌ها و ساعت‌ها این بحث ادامه پیدا کند.

وی افزود: ماموریت انسان توجه به این نکته و بازگشت و پافشاری بر آن است و در واقع موضوع آفرینش انسان بوده و همه‌ی عالم در خدمت انسان است؛ البته من نمی‌خواهم با صحبت در این زمینه‌ها شیرینی صحبت‌های آقای مشایی را در این زمینه کم یا خدشه‌ای به آن وارد کنم.

احمدی‌نژاد ادامه داد: من به عنوان یک خادم و برادر کوچک شما می‌فهم که امروز سازمان میراث فرهنگی جایگاهش با چند سال قبل متفاوت است و اگر در چند سال گذشته به این سازمان به عنوان یک سازمان جنبی و حاشیه‌ای نگاه می‌شد به لطف تلاش‌های شما از نظر بنده امروز سازمان میراث فرهنگی یکی از مهمترین دستگاه‌های کشور است و بقیه دستگاه‌ها خدماتی هستند.

رییس‌جمهور هم‌چنین با بیان این که ‌این سازمان تلاش می‌کند نگاه فرهنگی انسانی ملت ایران شکوفا و معرفی شود، اظهار کرد: من می‌دانم که کار شما چقدر سخت است و ما آن قدر که از لحاظ بودجه و امکانات شایسته بود نتوانستیم پشتیبانی کنیم و ظرفیت این سازمان به اندازه ظرفیت انسان است.

وی اظهار کرد: بنده به عنوان کسی، یا تنها کسی، یا معدود کسی که همه جای ایران را دیده است و شهرستانی نیست که ندیده باشم به جرات می‌توانم بگویم کمتر روستا یا دهستانی را در کشور داریم که میراث ارزشمند فرهنگی در خود نداشته باشد.

وی همچنین گفت: کار زیبایی که شما دوستان در این دوره انجام دادید تلاش در حوزه میراث معنوی بود.

احمدی‌نژاد در پایان نیز با بیان این که ماموریت جهانی ما تازه آغاز می‌شود، گفت: لازم است از برادر عزیزم آقای مشایی تشکر ویژه‌ای داشته باشم.

بر اساس این گزارش در این مراسم لوح تقدیری به مشایی داده شد.

/ 12 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Bidjan

KABUTAR BA KABUTAR, BAZ BA BAZ.

احمد

رهبر معظم که بد گذاشت تو کاسه محمود خان حجتیه ای و نوکر انگلیس! دیگه چه حرفی واسه گفتن دارین شما سر به زیر برف کرده ها؟ ضمنا شما بودی که چندتا مطلب پایین تر با خط درشت نوشته بودی:( آیا القای فکر به او برای برکناری مشایی خود دیکتاتوری نیست؟ آیا انتقاد از مشایی بر طبق اصول عقلی و شرعی است یا حمله بی منطق دیگری از سوی کج فهمان و مغرضان؟) یعنی به نظر شما آقا هم دیکتاتور و کج فهم و مغرض هستن دیگه؟ آدم از این همه کم هوشی شمایی که معلوم نیست با کدوم رانت جای جوان های شایسته ایرانی رو تو دانشگاه ها گرفتین گریه ش می گیره.

زهرا

احمدی با غیرت اطاعت از ولایت

نظر شما صریحا درباره اطاعت محض از ولایت چیست؟؟

احتمالا شما در خانواده ای بزرگ شدید که به جای یاد دادن تصمیم گیری به جاتون تصمیم می گرفتن وگرنه برای من که قابل تحمل نیست حکومت برام تعیین کنه چی ببینم.... تو چه سایتی برم تو چه سایتی نرم..... ماهواره ببینم یا نه.....اس ام اس بگیرم یا نه.....من تو خانواده ای بزرگ شدم که بهم یاد دادن خودم تشخیص بدم... در حالیکه امکان دسترسی به همه چیز رو هم داشتم....

بابا حکومتی که حمایت 85 درصد مردمش رو داره که از 4 تا اس ام اس نمی ترسه....

فرشته بیکار و تقلی

سلام دوست جونم آپیدم بدو بیا که منتظرم خدا رو شکر رهبر دستور داد عوضش کنه دیگه احمدی نژاد نمی تونه یکه تازی کنه [دست]

خاله زنک بازیه مملکت داری اینا دیگه.از یکی بد می گن واز یکی تعریف می کنن. یه مشت هالو هم اداره می کنن.

احمد

خوب از مرد خدایی یاد گرفتی که از جواب دادن طفره بری! چون تو از رانت استفاده نکردی (فرض کنیم که درست باشه!) تمام حرفای من غلط میشه؟ شماها خیلی بامزه‌اید به خدا. نمی دونم اگه شما و اون رئیس جمهورتون نبودید ما تو این روزای تلخ باید به چی می خندیدیم! کشتن آدما تو خیابون و بازداشتگاه، شکنجه و هتک حرمت توسط سربازان گمنام و نام آشنای احمدی نژاد انسانی است و قطع کردن برق که ممکن است و شاید و احتمال دارد که موجب ناراحتی فرد بیماری شود غیر انسانی؟ آفرین بر این هوش و استعداد خدایی و خانواده ای که به شما این همه چیزای خوب خوب یاد داده.

تعطیلات خوش میگذره که ان شا الله. اسلام تا پیروانی مثل شما داره شمرو یزید میخواد چه کار؟