نقد BBC و عکس و اخبار جدید (مهر 89)

به یاد او که...

صفحه 2 بی بی سی فارسی درباره سفر احمدی نژاد به سازمان ملل جالب، گاهی خنده دار و گاهی تاسف آور بود. سخنان کارشناسان که به طور کل سخنان احمدی نژاد در سازمان ملل را در جهت عکس منافع ملی ایرانیان می دانستند (یا باید بدانند) حکایت از یک مسئله داشت و آن اینکه با مخاطب قرار دادن طیف خاصی از ایرانیان به آن ها بگوید که تا رئیس جمهورتان بیشتر از این منافعتان را به خطر نینداخته کاری کنید..

مسئله این است که چرا باید ایرانیان کاری کنند؟

جواب ساده است؛ امریکا و در مجموع غرب دارد تحت این سخنان زیر فشار افکار عمومی دنیا قرار می گیرد و دیری نمی پاید که با بیدار شدن افکار دنیا، جبهه های بیشتری علیه سیاست های آشکار و پنهان آن ها موضع خواهند گرفت، چیزی که به هیچ وجه مورد قبول امریکا و طرفدارانش نیست. BBC همواره کوشیده برای ضایع کردن و وارونه جلوه دادن تاثیر سخنان احمدی نژاد نوعی از تفاسیر را به نمایش بگذارد که نشان از منفی بودن اثر است اما نگاهی به تحولات اخیر نشان می دهد که اگر سخنان احمدی نژاد طبق گفته BBC در جهت منافع امریکا و اسرائیل بود، هرگز این کاروان های کمک رسانی به غزه  (که نمونه جالب آن کاروان اخیر توقیف شده بود که در بین افراد حاضر در کشتی ارسالی مادر نامزد حزب کارگر بریتانیا، یک بازمانده هولوکاست و افسر سابق اسرائیل حضور داشتند) شکل نمی گرفت یا آزیر خطر بمب های اتمی اسرائیل به صحن سازمان انرژی اتمی نمی رفت و اینگونه در دنیا علیه سیاست های این رژیم موضع گیری نمی شد. واقعیت این است که رسانه (به خصوص در غرب) این روز ها به معنای دروغ است!

خبر های تصویری:

استقبال مردمی از احمدی نژاد در گرگان

رئیس جمهور در مراسم تشییع پیکر (باقیمانده) شهدا

به راستی که این نگاه و تاسف را باور می کنم! نقش بازی نمی کند! حقیقتش این است.. حقیقتی که در نگاه های هیچ یک از بزرگان کشور ها ندیده ام

در جلسه با نمایندگان مجلس

اعطای نشان عالی جمهوری اسلامی به رئیس جمهور سوریه

 

/ 0 نظر / 21 بازدید