با ایرانیان مقیم خارج و در روز خبرنگار + علیرضا افتخاری

در این دوجلسه مهم سخنانی ایراد شد که مهمترین آن ها (از دیدگاه من) آمده است:

در دومین همایش ایرانیان خارج از کشور که در محل سالن اجلاس سران برگزار شد:

- جُرج گالووِی فعال و صلح طلب انگلیسی با اشاره به سخنان خود در مورد فرهنگ و تمدن عمیق ایران، آمریکا و رژیم صهیونیستی را توحش مدرن عنوان کرد.

- آقای ریشارت فِرای باستان شناس و استاد دانشگاه هاروارد بود. وی در سخنان خود با اشاره به عشق و علاقه خود به ایران از محمود احمدی نژاد رییس جمهور کشورمان خواست تا به وی اجازه دهد تا پیکرش در جوار زاینده رود و در شهر باستانی اصفهان دفن شود که این سخنان با تشویق پیاپی حاضران در مراسم روبه‌رو شد. احمدی نژاد در سخنان خود با اشاره به موافقت خود با به خاک سپرده شدن پرفسور ریشارت فرای در اصفهان، از اهدای یک واحد مسکونی به وی در شهر مسکونی خبر داد.

- استقبال ایرانیان مقیم خارج از سخنان رییس جمهور به اندازه ای بود که سخنرانی وی به صورت مرتب با تشویق های حاضران در همایش قطع می شد و برخی از ایرانیان خارج از کشور با ابراز سخنانی از آمادگی خود برای جان فشانی در راه میهن خبر می دادند.

- امروز حل مسایل جهانی نیازمند منطق وعدالت است. باید گفتگوها براساس عشق و محبت باشد و گفتگوی براساس سلاح، بمب و کشتار نتیجه‌ای نخواهد داشت.

- اندیشه تنازع بقاء یک تئوری ضد انسانی و حیوانی است؛ ارتباط و تعامل بین انسان ها نباید بر پایه جنگ، تبعیض ، برتری جویی و تسلط بر دیگران استوار باشد بلکه باید این روابط بر اساس عدالت ، ایثار و فداکاری ایجاد شود (این جمله ها در رد تئوری داروین نیست بلکه استوار کردن روابط انسانی بر پایه آن را مردود می داند)

- امسال هم آمادگی دارم در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به صورت رو در رو و کاملا آزاد و با حضور رسانه ها مسائل جهانی را با آقای اوباما به گفت و گو بنشینیم و افکار عمومی قضاوت کنند که راه حل چه کسی برای مدیریت جهان کارساز و راهگشاست.

- آنها ادعا می کنند به قوم یهود ظلم شده است در حالی که هیچ ظلمی به یهودیان بزرگتر از این نشده است که صهیونیست ها می گویند ما یهودی هستیم.

- امروز هر ایرانی یک رستم، آرش، سیاوش و یک رزمنده دلاور برای دفاع از حیثیت، شرف و استقلال ایران زمین است.در مراسم روز خبرنگار امسال هم سخنان جالبی بیان شد:

- رییس جمهور در این نشست به انتقاد از کسانی پرداخت که از یک مطلب انتقادی عصبانی و علیه نویسنده مطلب اعلام شکایت می کنند؛ احمدی نژاد گفت: بالاخره مقاله می نویسند که به فلان آقا بخورد، دردش بیاید و خود را اصلاح کند؛ شرکت کنندگان نیز در این مراسم با تشویق، این اظهارات احمدی نژاد را تایید کردند. گفتنی است که این گفته رئیس جمهور با واکنش تند آقای لاریجانی رئیس قوه قضائیه روبرو شد.

- چند شب پیش در جریان نمایش مجموعه تلویزیونی زیر هشت، تبلیغی مربوط به ایرانسل پخش شد؛ این شرکت برای اینکه نشان دهد که در کشورهای دیگر هم خدمات می دهد، وقتی می خواست کشورهای آفریقایی و اسلامی را نشان دهد تصاویری از شتر و بیابان نشان داد اما به محض اینکه به کشورهای اروپایی رسید، هواپیما و برج‌ها را به نمایش درآورد که این خطا است.

- برخی از خبرنگاران به گونه‌ای سوال می کنند که معلوم می شود چندین ساعت مطالعه و بررسی پشت آن نهفته است تا مصاحبه اثرگذاری خود را داشته باشد؛ حتی اگر بخواهند چهره من را خشن معرفی کنند.

- هنگامی که این خبرنگار رییس جمهوری را بت شکن خطاب کرد، احمدی نژاد به وی گفت: شما بت شکن هستید. فرهنگ و تمدن ملت ایران بت شکن است.

- هنگامی که یکی از حاضران از رییس جمهور درخواست کرد تا خبرنگاران به همراه احمدی نژاد به سفر عمره مفرده اعزام شود؛ احمدی نژاد با روی گشاده از وی استقبال کرد و در عین حال با یادآوری اینکه به دلیل مشغله کاری نمی تواند آنان را همراهی کند ابراز امیدواری کرد که خبرنگاران به عمره مشرف شوند.

 

گفتنی ست در حاشیه روز ملی خبرنگار هم دیداری بین احمدی نژاد و علیرضا افتخاری رخ داد که پس از این خوش و بش رسانه هایی که ظاهراً در راستای اقدامات سبز فعالیت می کنند به تخریب افتخاری پرداختند و او را یار کودتاچیان خواندند! نمی دانم این خارج کردن افراد از دایره انسانیت به دلیل دیدار و به رسمیت شناختن رئیس جمهور تا کجا ادامه دارد.. بالاخره یا اینان در اشتباهند یا آنان!

نکات جالب توجه:

1- دعوت از ایرانیان خارج برای حضور در کشور، و حتی از خارجیان مشتاق برای حضور در ایران

2- حالا VOA چرا اینقدر جوش آورده به خاطر کار افتخاری؟! البته که باید جوش بیاورد تا...

3- او کار و خدمت را به سفر خانه خدا ترجیح می دهد.. به این دیدگاه چگونه واژه ناحق "تحجر" را نسبت می دهند؟! قابل توجه آنان که هر سال به سفر حج می روند و یتیمان و ناتوانانی هستند که به کمک آن ها نیاز دارند..

/ 2 نظر / 23 بازدید
ترنم

اللهم عجل لولیک الفرج. طاعات قبول . چه عجب بعد از مدتها. موفق وسربلند باشید.

.

اللهم عجل لولیک الفرج. این وبلاگ نامه سرگشاده ای بالحن تندی به رهبر عزیز نوشته است نمیدانم چه باید گفت. http://www.ubal.blogfa.com