مارادونا و احمدی نژاد

مارادونا سرمربی تیم ملی آرژانتین که کانون توجه نماندگان اغلب رسانه‌های جهان مستقر در آفریقای جنوبی است از اظهارنظرهای سیاسی منع شده است.
به گزارش آخرین نیوز خبرنگاران برزیلی از اردوی تیم ملی آرژانتین خبر می‌دهند، مارادونا تصاویر رائول و فیدل کاسترو، سیمون بولیوار رهبر آزادی‌خواهان آمریکای جنوبی، محمود احمدی‌نژاد و هوگو چاوز، آوا مورالس رهبر بولیوی و اورتگا رییس‌جمهوری نیکاراگوئه را همراه خود دارد. مارادونا همچنین با ابراز علاقه به تیم کشور مسلمان الجزایر از حضور این تیم در جام‌جهانی ابراز خشنودی کرد. مقامات فیفا و کشورهایی همچون آمریکا و انگلیس از علنی شدن برخی تعلقات خاطر سیاسی مارادونا در جام‌جهانی با توجه به ابعاد آن و محبوبیت وی نگران هستند و در همین خصوص از مقامات ارشد آرژانتین خواسته‌اند به او یادآور شوند که از اظهارنظر سیاسی در جام‌جهانی خودداری کند.

«دیه‌گو مارادونا» اواخر سال 2008 با حمایت از ملت ایران، پیراهن شماره 10 تیم ملی را که به وی اختصاص داشت، امضا و آن را از طریق سفیر جمهوری اسلامی ایران در آرژانتین تقدیم رئیس‌جمهور کرد که این اقدام وی بلافاصله با فشار لابی‌ صهیونیست‌ها در این کشور مواجه شد.

روی پیراهن نوشته شده: "با مهر، تقدیم به مردم ایران"

رئیس جمهور کشورمان نیز در پیامی حرکت وی را پاسخ گفت.

متن پیام دکتر محمود احمدی‌نژاد به این شرح است:


جناب آقای دیه‌گو آرماندو مارادونا
سلام علیکم
از ابراز لطف آن جناب نسبت به ملت حق‌طلب و انقلابی ایران و اینجانب صمیمانه تشکر می‌کنم.

آمریکای لاتین سرزمین ملت‌های پاک، خون‌گرم، صمیمی و مظلوم است که تازیانه چند صدساله استکبار، زخم‌های عمیقی بر پیکر او نشانده است. ما از فشارهای سنگین سیاسی که امروز به دولت و ملت آرژانتین برای دست کشیدن از حقوق قانونی و عزت و استقلال خود و مواجه قرار دادن دولت آرژانتین با دیگر دولت‌های مستقل، آزاد و انقلابی وارد می‌شود به خوبی اطلاع‌ داریم و مطمئن هستیم که ملت خوب و دولتمردان و سیاستمداران انقلابی آن دیار همراه با سایر ملت‌های صمیمی آمریکای لاتین با وحدت و هوشمندی به مقاومت شکوهمند خود ادامه می‌دهند و بدخواهان را ناکام خواهند گذاشت. ما همواره در کنار شما هستیم و ایمان داریم که آینده از آن ملتهاست.

ما می‌دانیم که قهرمانی جوانان آن دیار در عرصه‌های ورزشی به ویژه فوتبال نشانه استعداد ژرف و ارزشمند آن ملت‌ها و فریاد علیه عقب‌ماندگی‌های ناشی از سلطه استعمار است.

ملت ایران همواره حرکت آزادی‌خواهانه و رهایی‌بخش ملت‌های آمریکای لاتین علیه استبداد و نظام سلطه را ارج نهاده و از آن حمایت نموده است. ما از اینکه شاهد اوج‌گیری روزافزون فضای بیداری، عدالت‌خواهی و استقلال‌طلبی در آن منطقه مهم از جهان هستیم خدای بزرگ را سپاسگزاریم.

یک بار دیگر از خدای متعال برای جناب‌عالی که فرد پرآوازه‌ای هستید توفیق خدمت به ملت بزرگ آرژانتین، و برای ملت‌های آمریکای لاتین به ویژه آرژانتین، پیروزی، پیشرفت و موفقیت مسألت دارم.
محمود احمدی‌نژاد

 

مارادونا از آن دسته افراد است که زندگی شخصی اش مستعد ساخته شدن یک فیلم سینمایی عالی و تاثیر گذار واقعی ست. دوران سیاهی تا سپیدی و سپیدی تا سیاهی و بازگشت به سپیدی را طی کرده و حال دوباره انگار در اوج به سر می برد. شاید با قهرمانی در جام جهانی به اسطوره نیز تبدیل شود.

/ 14 نظر / 33 بازدید
نمایش نظرات قبلی
.

سلام. هرچی نگاه می کنم نظر قبلیمو نمی بینم!!! می تونم بپرسم آقای حسن عباسی چه کسی هستند!! هرچند اسمشون خیلی برام آشنا است. موفق باشید.

مصطفی فلاح

سلام دوست عزیز و مرسی که به وبلاگم سر زدی و جواب شما رو هم در اینجا دادم هم در اونجا این که مرتبا بچه بیارین اونم در بدترین شرایط کشور ، خودش نمونه کامل تحجره ! دوست عزیز ، من میتونم یک کتاب از تخجر ایشون بیارم ! خاتمی رو ولش کن ! شما فکر میکنید هر کی به احمدی نژاد و طرفداراش نه میگه ، یعنی طرفدار خاتمیه ؟ البته من شخصا بسیار احساس آرامش بیشتری داشتم در اون زمان ! اما حرفم این نیست که شما برداشت کردی. جالبه واسم که میگید آقای خمینی !!! خیلی جالبه ! عملا حذف شده خمینی !! این بهترین چیزی بود که دیدگاه احمدی نژادیها رو واسه من ثابت کرد . میدونید ، همش به خودم میگفتم شاید واقعا اینا هنوز خمینی رو قبول داشته باشند ! اما الان شما که ظاهرا تو این گروه تند رو هم نیستید ، اینطوری بیان میکنید ! یه جورایی تو مایه های این مثلا : گفته که گفته ! خودش اینجوری بوده ! ما فقط حرف آقا رو قبول میکنیم ! بعد اینطوری میشه احمدی نژاد که از هر 2 کلمه حرفش 3 تاش فحشه ، میشه مرد خدا !!!!!!! راستی دیده بودی مردی از مردان خدا دروغ بگه ؟ دیده بودی مردی از مردان خدا خودش رو سید جا بزنه ؟ دیده بودی مردی از مردان خدا آبروی مومنی رو

مصطفی فلاح

بعد اینطوری میشه احمدی نژاد که از هر 2 کلمه حرفش 3 تاش فحشه ، میشه مرد خدا !!!!!!! راستی دیده بودی مردی از مردان خدا دروغ بگه ؟ دیده بودی مردی از مردان خدا خودش رو سید جا بزنه ؟ دیده بودی مردی از مردان خدا آبروی مومنی رو ببره ؟ دیده بودی مردی از مردان خدا به کثیف ترین شکل ظاهری بیاد در اذهان عمومی و حتی یک دوش ساده هم نگیره ؟ راستی فکر میکنی هنوزم مرد خداست ؟ برادر جان ، اون روز بزرگ ترس داره !!!!! چطور میگی نمیترسی ؟ پیغمبرش میگفت میترسم ! تو میگی نمیترسی ؟ دمت گرم بابا

گل محمدی

سلام داشتم سایت دوستان رو میدیدم از روی لینک و اسم و اینا رسیدم به اینجا! نمیخوام نظر سیاسی بزارم، فقط یه نکته برام خیلی جالب بود! اونم اینکه شخصی در این مقطع علمی از وقت حمایت میکنه خیلی برام جالب و تامل برانگیز بود. بازم بهتون سر میزنم.

دوست مصطفی

سلام . به خودم قول داده بودم که دیگه هیچ کامنتی برای هیچ کسی نزارم ولی باز شما و مصطفی مجبورم کردبد ولی دیگه نعطیل انشاالله 1-http://tabnak.ir/fa/pages/?cid=111362 2-http://tabnak.ir/fa/pages/?cid=111150 ضمنا" اونایی که فرمودید جلوشونو گرفته یکی سرپرست بازرسی دفتر رهبری هستند(آقای ناطق) ویکی هم همان کسی که زمان تودیع ایشان از رییس جمهوری و (تنفیذخاتمی) رهبری فرمودند هیچکس برای من هاشمی نمیشود. و ایشان همان کسی است که دوست مشترکمان مسوول ستاد انتخاباتی ایشان درسال 82 منطقه ونک بودند.وبا حکم ایشان به مقام استانداری اردبیل نایل و همان زمان فرمودند هاشمی ..... ضمنا" من دور اول خاتمی , به ناطق و دور دوم به توکلی رای دادم

بانو

من کاری به کارهای سیاسی ندارم ... ولی دلم می خواهد از طرفداران این آقا بپرسم واقعا چی شد که به ایشون با این ادبیات سیاسیشون ( سیاسی که چه عرض کنم چاله میدانی بگم بهتره ) رای دادند !!! آیا واقعا درسته که ما تو سخنرانی هامون به دیگران فحش بدهیم ؟ شماکه نهج البلاغه را خواندید ! امام علی در چند جی آن توصیه کردند که ما به دشمنان خود فحش ندهیم ... ایا این طرز صحبت کردن و بی احترامی به دیگران دز سخنرانی ها درسته ؟ به نظر من این سخنرانی ها ناشی از پوچی و تو خالی بودن افراد است که هروقت حرفی برای گفتن نداشته باشند ناچار به این حرف ها روی می آورند ...آیا درسته دانسته جغرافیای دیگران را مسخره کنیم ( منظورم همان جا است که میگه امریکا مساحت ایران را نمی داند ) و بعد این اشتباه فاحش را در همدان به بار بیاوریم ؟ و یا سخنرانی اخر که در مورد لولو و سوختن دشمنان بود درسته ؟ من واقعا از کسانی که به ایشون رای دادند جواب می خواهم ! می خواهم بدانم روی چه منطقی به ایشون رای دادند ؟!!!

صدای شیعه

بسم الله النور صدای شیعه با مطلبی تحت عنوان «روزه خاص الخاص» به روز است خلوت هایتان با خدا آرام و سرشار! و برقرار باشید و پایدار!

لاله های سرخ ابی

سلام طاعاتتون قبول با مطلبی تحت عنوان نصیحت های شیطان به روزم تشریف بیاورید

mojtabah

آیتالله خمینی در وصیتنامۀ سیاسی-الهی میفرمایند وصیت اكید من به قوای مسلح پاسدار و بسیج، در هیچ حزب و گروهی وارد نشده و خود را از بازیهای سیاسی دور نگه دارند. در این صورت میتوانند قدرت نظامی خود را حفظ و از اختلافات درون گروهی مصون باشند. . وظیفه شرعی و میهنی آنان است كه اگر قوای مسلح ، برخلاف مصالح اسلام و كشور بخواهند عملی انجام دهند یا در احزاب وارد شوند كه – بیاشكال به تباهی كشیده میشوند - و یا در بازیهای سیاسی وارد شوند، از قدم اول با آن مخالفت كنند. و بر رهبر و شورای رهبری است كه با قاطعیت از این امر جلوگیری نماید تا كشور از آسیب در امان باشد "دو وظیفۀ اصلی سپاه پاسداران، محافظت از اصل حکومت به وسیلۀ ولی فقیه و اصل جهاد است. . . بنابراین سپاه پاسداران را نباید از بُعدهای سیاسی یا باورهای ایدئولوژیکی محروم کرد. بدون فداکاریهای ما بسیجیها آقای احمدینژاد وجود خارجی نخواهند داشت. http://www.youtube.com/watch?v=Wd76F71NN-0

mojtaba mostafavi

فتنه احمدی‌نژاد. سلام، الان تازه متوجه شدم چرا در سالروز وفات امام خمینی ، حضرت امام خامنه‌ای فرمودند که خود امام خمینی بارها فرمودند اشتباه کردند و منظور ایشان از این حرف چه بود . با رفتار اخیر رئیس جمهور بالاخره روشن شده است که احمدی‌نژاد با دادن نتایج آرا دروغی انتخابات به امام خامنه‌ای، باعث شدند که حضرت امام خامنه‌ای در ملا عام اعلام کنند که حمایت از احمدی‌نژاد بعد از انتخابات، اشتباه بوده است. فتنه اصلی‌ زیر سر احمدی نژاد و خائنین امثال خودش بوده و هست.ای کاش دسته احمدی‌نژاد هم سر به خیابان بگذارند شخصاً ترتیب ایشان را هم از پشت بام خواهم داد. سرباز ولایت من هستم نه آن مشائی دزد.