چرا احمدی نژاد، مرد خدایی؟

سال 84 نه شناختی از او داشتم نه –به قول بعضی- تعصبی (که البته امروز هم ندارم). چه شد که شیفته او شدم و به او رای دادم؟ سرایت درون نورانیش به بیرون، که بر جان انسان اثر می کرد. نمونه اش را در هیچ بخش دیگری از زندگی ملاحظه نکرده بودم.. حتی آقای خاتمی با آن سخنان زیبایش، نمی توانست مجذوب کند، تنها کلمات خوبی انتخاب می کرد اما به دل نشستن چیز دیگری ست..

احمدی نژاد

من عاشق احمدی نژاد شدم.. عشقی که تا به امروز نیز ادامه دارد.. می دانم که خیلی ها برای این احساس، نیاز به مسخره کردنم درونشان می جوشد و نیشخندی هم شاید بزنند و گروهی هم عشق انسان به انسان را نکوهش کنند.. اما..

بله، تمام این ها را خود می دانم و به آن واقفم.. اما در این باره باید رجوع کرد به عشق مولانا به شمس تبریزی.. عشق او، عشق انسان به انسان نبود، عشق به انوار پاک الهی بود که در وجودی زمینی تجلی یافته بود.. عشق به خوبی ها بود.. و من، با وجود برخی کاستی های کوچک احمدی نژاد –که همین او را یک انسان غیر معصوم نشان می دهد و جزء طبیعی و حداقلی هر فرد زمینی ست-، او را نماد خدایی وجود انسان در زمین امروز می دانم.. زمینی که گرچه از انسان های تمام و کمال هزار و اندی سال پیش خالی شده، اما هنوز به حضور افرادی چون او زنده مانده است..و اگر احمدی نژادهایی نبودند.. چه بسا زمین به حقیقت مرده بود..

درست است که ایران امروز درگیر مشکلات اقتصادی شده و تورم فشاری مضاعف بر مردمان این سرزمین گذاشته است.. اما من، و تمام آنان که درس های تاریخ را از یادنبرده اند، می دانند که آنچه کردند مشابه آن است که با علی (ع) درهزار سال پیش کردند.. یا آنچه با مرحوم مصدق در صده اخیر کرده بودند.. اگر سرمداران فریب و ریا و مادی پرستی می خواهند اینچنین ما را از حقیقت جدا کنند، بدانند که ما..دینمان را هرگز به دنیا نخواهیم فروخت..

احمدی نژاد رسم مردانگی را به من آموخت، و آموخت که هنوز می توان درون این همه ظلم و فساد، پاک ماند و با سیاهی جنگید و تسلیم امرش نشد.. نشان داد که قدرت ایمان چگونه دل ها را فتح می کند.. و آموخت که هنوز شمشیرها ئیست در برابر عادلان زمین.. که با وجود تمام هجوم شرق و غرب و شمال و جنوب.. بر روی قدم هایی استوار ماند و ذره ای عقب نشینی نکرد.. که می توان شجاع بود و تصمیمات مهم را به دلیل درست بودنشان گرفت.. حتی اگر ده ها سال از انجام آن ترسیده باشند و حتی اگر به ضرر خودت باشد.. یاد داد که درمقابل توهین ها ببخشم و لبخند بزنم و در برابر تحقیر ها تنها با ادب سخن بگویم و البته آنجا که لازم است زشتی آنان که به قدرت پلید چشم دوخته اند را نمایان کنم.. آموخت که وقتی با بهار هستی.. به آن ها که در غاری زمستانی دلخوشند، همواره علامت پیروزی را نشان دهیم..

احمدی نژاد، در حد انسانی با بضاعت خودم، رسم قرآنی زندگی کردن را آموخت..

و اینچنین است که او را خدایی نامیده ام..

/ 12 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بنده خدا

سلام دوست عزیز ادرس قبلی وبلاگ متاسفانه فیلتر شد مجبور شدم ادرس وبلاگ رو تغییر بدم این ادرس جدید وبلاگ منه http://harf-delemardom.blogfa.com/ با سپاس

درود بر احمدی نژاد

من هم به دفعات بزرگی روح این مرد را با تمام وجود حس کرده ام. حسرت اینکه خیلی ها کوچکترین شناختی از او ندارند و اسیر سایت ها و رسانه های مفت خوری هستند که به خاطر منافع کثیف اربابانشان اجازه نداده اند بسیاری از مردم او را بشناسند و عشق و ایمانش را به ایران و انسان و عزت ایرانیان و همه انسانها درک کنند بسیار رنج آور است.

پرچم

سلام 3تا مطلب اخرم رو اگه نخوندی حتما بخونید و حتما حتما انتقاد کنید به مطلبم و ضعفاشو بگید اولیش در مورد جواب به عارف و روحانی هستش که از فضای امنیتی در دولت دکتر احمدی نژاد گفته دوتای دیگشم در مورد اینه که احمدی نژادیها چه کاری باید بکنند

یک دوست قدیمی

خوبه این همه اختلاس این دوره بود ... خوبه این همه فضای امنیتی و زندان سیاسی داشتیم مرد خدایی یعنی این که با وعده وعید و بردن ابروی دیگران برای خودشون محبوبیت پیدا کنند و بگن بعد انتخاب شدنشون پرونده های فساد مالی فلان اقا زاده ها را رو میکنند و اخرش هم کشک ... شما گویا این هشت سال خیلی بهتون خوش گذشته حتما این دوره هم برید به اقای حلیلی رای بدید که بیشتر بهتون خوش بگذره

وحید

با سلام متن زیباییی بود با اینکه طرفدار احمدی نژاد نیستم تحت تاثیر قرار گرفتم. به نظرم تصاویری که در ذهن شما از ایشان نقش بسته شخصیتی است که خیلی از مردم به دنبال آن هستند. ولی شما به علت عشق زیاد به او ( به نقل از خودتان) چشم عقل خود را به حقیقت بسته نگه داشته اید و با احساسات او را آرمان دنیای خود فرض کرده اید . ولی حقیقت همیشه آن چیزی نیست که شما احساس می کنید.در هر صورت نظر شما برای خودتان محترم است.

محدثه

سلام . خداقوت. متشکرم از متن زیباتون و چقدر این جمله به دلم نشست :احمدی نژاد، در حد انسانی با بضاعت خودم، رسم قرآنی زندگی کردن را آموخت... من همیشه دکتر جان رو به عنوان بزرگترین معلم زندگیم می شناسم او خیلی چیزها را باور قلبی من کرد که من پای صدتا منبر و کلاس درس نمی توانستم این ارزشهایی که دکتر به من داد را از آنها بیاموزم او عشق را به من اموخت عشق به همه ی ارزشها و پاکی ها را .و خیلی خیلی چیزهای دیگر که حال مجال گفتن نیست و در پستی در وبلاگم به این موضوع خواهم پرداخت . آقای وزیریان بنده به شما خیلی ارادت دارم چند سالیست که نوشته هایتان را می خوانم هر چند کم نظر گذاشته ام ولی همیشه از خوانندگان نوشته هایتان بودم و از مطالب خوبتان استفاده کرده ام . امیدوارم همیشه موفق باشید .

ممد

خوبه والا شما هی برا این جولون میدی بعد تا ما میایم یه وب برای خاتمی میسازی به عشق خاتمی میسازیم ، نیم ساعت بعد فیلتریم . درود بر خاتمی . درود بر خمینی . درود بر میر حسین . درود بر هاشمی

ممد

بای بای محمود با قدرت . اصلاحات زنده است .

ممد

مامان بیا منو بشور .. محمود بعد از ریاست جمهوری ... میدونی راحت ایمیلمو میذارم چون دیگه حتی اگه نقد کنم به محمود ، توهیهن کنم بهش نه بهم گیر میدن نه دیگه فیلتری تو کاره

امیرحسین

با سلام از شما خواهش دارم این مرد را به خدا نسبت ندهید هرگز هرگز هرگز [کلافه][منتظر]متشکرم[گل]