فوتسال با باقری و مجیدی و مورالس

به یاد او که...

محمود احمدی‌نژاد و اوو مورالس، رؤسای جمهور ایران و بولیوی با حضور در سالن سرپوشیده شهدای دانشگاه امام علی (ع) ارتش و در قالب دو تیم فوتبال به برگزاری مسابقه دوستانه پرداختند.
در این تیم‌ها بازیکنان مشهوری نظیر کریم باقری،‌ رضا جباری، فرهاد مجیدی و طالب‌لو و خوردبین سرپرست باشگاه پرسپولیس حضور داشتند.

 

احمدی‌نژاد برخلاف سایرین با شلوار و مورالس به همراه کریم باقری، فرهاد مجیدی و طالب‌لو در یک تیم هستند و لباس سفید بر تن داشتند و تیم مقابل نیز به کاپیتانی خوردبین، سرپرست تیم پرسپولیس لباس قرمز رنگ بر تن داشتند. در این تیم جباری، خوردبین و چند تن از بازیکنان باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس حضور داشتند.


اعضای دو تیم پیش از آغاز مسابقه به گرم کردن خود پرداختند و پس از آن، در جریان بازی، در تیم سفیدپوش که روسای جمهور دو کشور حضور داشتند، پس از تساوی ۴ بر ۴ در دوازده دقیقه بازی، در ضربات پنالتی تیم سفیدپوش با نتیجه ۸ بر ۶ بر تیم قرمز پوش که تعدادی از بازیکنان تیم ملی در آن حضور داشتند، غلبه کرد.

در جریان این بازی هشت گل رد و بدل شد که از تیم سفیدپوش یک گل توسط احمدی‌نژاد،‌ یک گل توسط مورالس، یک گل توسط کریم باقری و یک گل نیز توسط فرهاد مجیدی زده شد. همچنین در جریان زدن پنالتی‌ها نیز داور به دروازه‌بان تیم سفیدپوش اخطار داد که منجر به تکرار ضربه پنالتی شد. احمدی‌نژاد نیز یکی از ضربات پنالتی را به گل تبدیل کرد که تماشاچیان با فریادهای دکتر بزن تو گل، از وی حمایت کردند.

 


پس از اتمام بازی احمدی‌نژاد و مورالس در دور سالن سرپوشیده به حرکت درآمدند و با تماشاچیان دست دادند. پس از آن در وسط زمین ضمن گفت‌وگو با بازیکنان تیم ملی، سعیدلو رییس سازمان تربیت‌بدنی کارت قرمزی را به عنوان اخطار به فتح‌الله‌زاده مدیرعامل باشگاه استقلال داد که احمدی‌نژاد کارت را از او گرفت و به سعیدلو نشان داد.

 سپس احمدی‌نژاد نسبت به احساسات تماشاچیان که همگی از افسران دانشکده افسری امام علی (ع) بودند و شعار می‌دادند دکتر بازم بیا، پاسخ داد.

 

در حاشیه بازی حبیب کاشانی سرپرست باشگاه پرسپولیس در حالی که بازیکنان پرسپولیس و استقلال را به احمدی نژاد معرفی می کرد وقتی نوبت به وحید طالب لو رسید اعلام کرد این دروازه بان به تازگی متاهل شده است. رئیس جمهوری نیز با شنیدن این خبر ضمن تبریک به وی و آرزوی موفقیت برای او و همسرش از علی سعیدلو رئیس سازمان تربیت بدنی خواست به عنوان هدیه ازدواج مقدمات اعزام طالب لو و همسرش به حج عمره را فراهم کند.

نظر من

به نظر می رسد از این پس مجیدی، طالب لو، باقری و جباری که از بازیکنان مطرح از نظر سطح بازی و همچنین اخلاق هستند باید مراقب موج حملات گروه طرفدار آزادی بیان و عقیده باشند تا به عاقبت کوتاه مدت افسین قطبی، مهران مدیری، علیرضا افتخاری، حمید استیلی، محمد صالح علا، مجید مظفری، احمد نجفی، محمد رضا شریفی نیا، سیروس مقدم، جهانگیر الماسی، داریوش فرضیایی و ... دچار نشوند. جالب اینجاست که اغلب این ها از افراد با اخلاق جامعه هستند.

در برنامه پارازیت (5 آبان) شبکه افراطی VOA و در ادامه برنامه با بررسی چهره های هفته از مجیدی و باقری و جباری و تنی دیگر از بازیکنان که در بازی مقابل احمدی نژاد حضور داشتند به عنوان چهره "بد" هفته نام برد! البته او گفت که ما شما را می شناسیم و می دانیم که به اجبار در این بازی شرکت کرده اید! نمی دانم اگر اجباری بوده چه نیازی بوده به روبوسی و بگو و بخند؟!  جالب است که از دید این مجری کسانی چون علی کریمی، مهدی مهدوی کیا و جواد نکونام در کنار ملت ایرانند و این ها نه! جالب است که از دید این فرد (و افراد مشابه) آزادی بیان وقتی ست که همجهات با افکار ایشان باشد!

دانلود گل احمدی نژاد:

 http://dl.mob20.com/20/3/Ahmadinejad-footsall.zip

 

 در زیر خلاصه مصاحبه ای با کریم باقری پس از بازی با رئیس جمهور آمده است:

 

فوتبال سالنی سه‌شنبه شب چطور بود؟

بازی که حالت دوستانه و تشریفاتی داشت. فوتبال در تمام کشورها و میان تمام مردم و مسئولان از محبوبیت بالایی برخوردار است و حتی بسیاری از سیاستمداران جهان با علاقه و اشتیاق بازی‌های فوتبال را پیگیری می‌کنند و به یک تیمی گرایش دارند. این‌جور که شنیده‌ام رئیس‌جمهور بولیوی عاشق فوتبال است.

بازی‌اش در چه حدی بود؟ معمولی یا حرفه‌ای؟

سبک فوتبالش به آرش برهانی می‌خورد. چند موقعیت خوب نصیب آقای مورالس شد که مثل آرش خودمان توپ را به در و دیوار کوبید (می‌خندد).

روز قبل از بازی ایران و کاستاریکا دکتر احمدی‌نژاد در تمرین تیم‌ملی حضور یافت و خیلی حرفه‌ای پنالتی می‌زد، شما که فوتبالش را از نزدیک دیدید، چه نظری دارید؟

اکثر ما ایرانی‌ها بالاخره در نوجوانی و جوانی فوتبال بازی کرده‌ایم و تا جایی که می‌دانم آقای احمدی‌نژاد هم در جوانی فوتبال بازی کرده و در بازی سه‌شنبه شب هم مشخص بود به بازی فوتبال تسلط دارد.

از ایشان سؤال نکردی در دوره جوانی به کدام تیم علاقه بیشتری داشت؟

سؤال نکردم اما فهمیدم که تیم استقلال را دوست داشته است. ضمن اینکه ایرادی ندارد کسی در فوتبال طرفدار استقلال باشد یا پرسپولیس چون این یک حس شخصی و کاملاً محترم است.

/ 3 نظر / 49 بازدید
mojtaba mostafavi

سلام ، رهبر عزیز حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمودند آزادی سخن و تظاهرات برای مصر ییها و تونسیها و همچنین مردم لیبی حلال است ، فقط می‌خواهم بپرسم آیا این آزادی فقط برای سنی هاست یا برای شیعیان هم هست ؟ چیزی که خیلی واضح است اینکه کشتن مسلمآنانی‌ که فقط آزادی حقیقی میخواهند دوباره مد شده ، چه در خارج و چه در مملکت خودمآن.

cassandan

سلام آشفتگیبازاری به نام واردات شکر، تعطیلی کارخانجات،بیکاری کارگران و کشاورزان، از دست رفتن صنایع مختلف مثل آهن، تولید و اشتغال همه نشان دهنده سقوط اقتصاد مملکتمون هست. حضرت امام خمینی فرمودند باید تحمل داشته باشیم. یا امام خمینی (ره)، سیسال تحمل کردیم و به غیر از گرانی و کمبود و حقوق ناچیز، چیزی ندیدیم. ما همه در راه توایم خمینی. پیش به روی حرم حسینی، لبیک یا خمینی.