هروقت زمان نوکری اعضای دولت تمام شود بی‌ادعا کنار می‌کشند

 

رییس‌جمهور با بیان اینکه عده‌ای بدون آن‌که بتوانند از سیاست‌های اصلی دولت ایراد بگیرند با ماجراسازی‌های فرعی و پوچ به دولت حمله می‌کنند، گفت: محور کار دولت تلاش صادقانه و مخلصانه برای مردم در جهت عدالت و آرمان‌های انقلاب بدون توجه به جوسازی‌هاست. 

 

 ایرادات آنقدر کوچک است که کسی نتوانسته روی آنها مانور بدهد
محمود احمدی‌نژاد عصر یکشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به این‌که مخالفان تا به حال نتوانستند به سیاست‌های دولت در زمینه‌های اقتصاد، عمران، علمی، پژوهشی، خارجی،‌ صنعتی، کشاورزی و زیربنایی ایراد جدی وارد کنند، گفت: البته این حرف به معنای آن نیست که بعضا اشکالی در کار دولت وجود نداشته باشد اما ایرادات آنقدر کوچک است که کسی نتوانسته روی آنها مانور بدهد چرا که اگر ایراد بزرگی وجود داشت مخالفان حتماً با تمسک به آن به میدان می‌آمدند. 

 

 اعضای دولت هر وقت زمان نوکری تمام شود، بی‌ادعا کنار می‌کشند
رییس‌جمهور با اشاره به شعار دولت مبنی بر کار، نوکری مردم، خدمت و ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌ها تاکید کرد: دولت تا آخرین ثانیه‌های فرصت خدمت‌گزاری این شعارها را به طور جدی پیگیری خواهد کرد. اعضای دولت بدون ادعا و منتی به دنبال کار و خدمت به مردم هستند و فقط به دنبال نوکری مردم هستند و هر وقت زمان نوکری تمام شود هم، بی‌ادعا کنار می‌کشند ولی تا وقتی هستند یک ثانیه را برای کار از دست نخواهند داد. احمدی‌نژاد خطاب به اعضای دولت اظهار کرد: فضای کار و تلاش صادقانه و مخلصانه را حفظ کنید چرا که صلاح دنیا و آخرت ما در همین امر است که به مردم خدمت کنیم تا از دعای خیر آنها بهره‌مند شویم. رییس‌جمهور از اعضای هیات دولت خواست تا کارها و برنامه‌های تحولی را محکم به پیش ببرند و تصریح کرد: آنچه از ما باقی می‌ماند نتیجه تلاش‌ها و فعالیت‌های ماست. 

 

 هیات وزیران و اعضای ستادی دولت اجازه نمی‌دهند که دیگرانی بنشینند و با فضاسازی و غوغاسالاری برای آنان دستور کار روزانه تهیه کنند
وی افزود: همانگونه که بارها تاکید کرده‌ام هیات وزیران و اعضای ستادی دولت اجازه نمی‌دهند که دیگرانی بنشینند و با فضاسازی و غوغاسالاری برای آنان دستور کار روزانه تهیه کنند؛ دولت بر اساس دستور کار روشن خود یعنی برنامه پنجم، قانون بودجه، سیاست‌های کلی دولت حرکت می‌کند و به فضل الهی هم همه شرایط برای ساختن کشور مهیاست. احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: البته این به معنای آن نیست که اگر مسأله‌ای مربوط به مصالح ملت مطرح شود از طرف دولت مورد بی‌توجهی قرار گیرد و روابط عمومی‌ها باید مواردی از این دست را جدا کرده و اگر نظر سازنده، تحلیل درست و یا پیشنهاد خوبی ارائه داده شده است را به مسئولان منتقل کنند تا به آن رسیدگی شود و خواسته‌ها و مطالبات مردم روی زمین نماند. 

 

 اهش فاصله طبقاتی ناشی از تلاش‌های هیات دولت
رییس‌جمهور با ارائه آمار ضریب جینی که نشان‌دهنده فاصله دهک‌های درآمدی در کشور است، گفت: این عدد در ابتدای روی کار آمدن دولت نهم 42 درصد بود که سال قبل به 38 درصد رسیده و پیش‌بینی مرکز آمار این است که اگر با همین شرایط کارها ادامه پیدا کند، این عدد تا پایان تابستان به 34 درصد برسد در حالی که هدف نهایی برنامه پنجم رسیدن این عدد به 35 درصد بوده است و رسیدن به 30 درصد دور از دسترس نیست که یک مطلوبیت نسبی در زمینه فاصله طبقاتی نیز محسوب می‌شود. احمدی‌نژاد کاهش فاصله طبقاتی را ناشی از تلاش‌های هیات دولت دانست و افزود: ایجاد اشتغال، فاصله طبقاتی را کم می‌کند و وقتی با همت مجموعه دولت امکانات و سرمایه‌گذاری‌ها به صورت عادلانه در سطح کشور توزیع شد به طور طبیعی فاصله طبقاتی کاهش یافت اما عده‌ای بدون آنکه توجه و دقت کنند مرتب ایراد می‌گیرند که دولت به دنبال توزیع فقر است در حالی که دولت در حال توزیع ثروت است. 

 

 در نتیجه تلاش دولت نهم و دهم تولید ثروت ملی رشد مطلوبی یافته است
رییس‌جمهور با بیان این‌که در نتیجه تلاش دولت نهم و دهم تولید ثروت ملی رشد مطلوبی یافته است و تلاش وافری برای توزیع عادلانه آن صورت می‌گیرد به افزایش 13 درصدی تولید فولاد، لوازم خانگی، سیمان و نیز افزایش قابل توجه بودجه‌های عمرانی و بخش مسکن، افزایش 27 درصدی صادرات غیرنفتی و نیز افزایش 14 درصدی تولیدات بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: وقتی آمار افزایش تولیدات در همه بخش‌ها بیش از 10 درصد است، بر چه مبنایی رشد اقتصادی کشور را 4 درصد اعلام می‌کنند، این موضوع نشان می‌دهد که عده‌ای می‌ترسند، اعلام کنند رشد اقتصادی ایران بالای 10 درصد بوده در حالی که این اتفاق در واقعیت رخ داده است و می‌تواند چند سال متوالی ادامه یابد. احمدی‌نژاد رشد صادرات غیرنفتی در سه ماهه گذشته را 42 درصد عنوان کرد و ادامه داد: در صورت حفظ روند افزایش تولید تا پایان سال ارزش صادرات غیرنفتی به بیش از 45 میلیارد دلار خواهد رسید و این اتفاقی بزرگ است که خیلی‌ها آرزوی آن را داشتند. رییس‌جمهور روند پیشرفت کشور را شتابان توصیف و اظهار کرد: در حوزه بهداشت و سلامت متخصصان کشورمان به دانش یک روش بسیار پیشرفت سلول‌ درمانی دست یافته‌اند که با تزریق سلول‌های بنیادین اندام‌های بدن را اصلاح می‌کند و این دستاورد بسیار بزرگی است که ان‌شاءالله به زودی از آن رونمایی خواهد شد. 

 

 مخالفان درباره سیاست‌های فرهنگی دولت حرف‌های کلی می‌زنند
احمدی‌نژاد همچنین به سیاست‌های فرهنگی دولت اشاره و تصریح کرد: در حالی که مخالفان درباره سیاست‌های فرهنگی دولت حرف‌های کلی می‌زنند تصمیمات بسیار پخته و عالمانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خیلی دقیق اجرایی شده و کارها در مسیر درست به پیش می‌رود. تولید فیلم، کتاب، تئاتر و انواع مختلف دیگر تولیدات فرهنگی و هنری در فضایی سالم در حال گسترش یافتن است و هر روز شاهد جوشش‌های فرهنگی و هنری هستیم. 

 

 کانون تمرکز شیاطین انحراف توجه دولت و ملت از کار و سازندگی
رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود کانون تمرکز شیاطین را انحراف توجه دولت و ملت از کار و سازندگی دانست و خاطرنشان کرد: هر یک لحظه‌ای که از کار غفلت شود از کسانی که با سرعت روزافزون به جلو می‌روند و با آنها رقابتی شانه به شانه و ثانیه‌ای داریم، عقب‌ خواهیم ماند. وی با بیان اینکه با ابلاغ بودجه فرصت‌های بسیار خوبی پیش روی بخش‌های اجرایی قرار گرفته است، گفت: پروژه‌های فرهنگی و اجتماعی و اصلاحات ساختاری باید مورد توجه خاص قرار گرفته و کارها به نحوی جلو برود که روزانه خبرهای خوش واقعی، سازنده و ماندگار به مردم داده شود. 

 

 باید همه هفت محور طرح تحول اقتصادی در دولت دهم اجرا شود
رییس‌جمهور تداوم اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها را همچنان جزو کارهای مهم دولت دانست و تصریح کرد: در طرح تحول اقتصادی فقط دو سه مورد از برنامه‌های پیش‌بینی شده اجرا و به پیش‌ برده شده است و باید امسال طرح‌های اصلاح نظام مالیاتی و سیستم بانکی را نهایی کرده و اجرای آن را آغاز کنیم. 

 

 احمدی‌نژاد تاکید کرد: باید همه هفت محور طرح تحول اقتصادی در دولت دهم اجرا شود و به نقطه مطلوب و غیرقابل برگشت برسد و این کار شدنی است. 

 

 پروسه اجرای اصل 44 قانون اساسی را که 20 سال زمان می‌طلبید طی 5 الی 6 سال اجرا کرد
رییس‌جمهور عملکرد دولت در اجرای اصل 44 قانون اساسی را قابل توجه و افتخارآمیز دانست و اظهار کرد: دولت پروسه اجرای اصل 44 قانون اساسی را که 20 سال زمان می‌طلبید طی 5 الی 6 سال اجرا کرد و حجم واگذاری‌های این دولت 25 تا 30 برابر کل دولت‌های قبل از خود است و هیچ‌کس فکر نمی‌کرد دولت بتواند این حجم از سهام را بدون اینکه حقی از بیت‌المال و حقوق مردم تضییع شود، واگذار کند و بعضی‌ها که از جزئیات اقدامات دولت در این زمینه اطلاعی ندارند، مرتب علیه دولت مطالبی مطرح می‌کنند که البته اهمیتی هم ندارد. 

 

 احمدی‌نژاد از وزیر اقتصاد خواست واگذاری سهام عدالت تا تکمیل همه حلقه‌های طرح ادامه یابد و تصریح کرد: واگذاری سهام عدالت اقدام بزرگی بود که باعث شد حدود 42 میلیون نفر در منافع و سرمایه‌گذاری‌هایی که سال‌های سال در کشور انجام شده است، سهیم باشند. 

 

 بعد از پایان تعطیلات تابستانی مجلس وزرای جدید را معرفی خواهیم کرد
رییس‌جمهور به ادغام وزارتخانه‌ها و کوچک و چابک‌سازی ساختار و بدنه دولت اشاره کرد و با بیان اینکه بعد از پایان تعطیلات تابستانی مجلس وزرای جدید را معرفی خواهیم کرد، گفت:‌ به طور جد پیگیر اصلاح تشکیلاتی ساختار وزارتخانه‌ها و دولت هستیم و وزارتخانه‌ها باید نیروهای خود را به قسمت صف بفرستند و عده کمتری را در ستادها نگهدارند تا ستادها کوچک و چابک شده و نیروها نیز در قسمت صف وارد میادین عملیاتی کار شوند. 

 

 احمدی‌نژاد افزود: در حال حاضر ساختمان وزارت جهادکشاورزی تخلیه شده در حالی که هیچ‌کس باور نمی‌کرد که بشود این ساختمان را تخلیه کرد و آقای نیکزاد هم اعلام آمادگی کردند که ساختمان اصلی وزارت مسکن را تخلیه کنند که اینها کارهای بزرگی برای کوچک کردن بخش‌های ستادی دستگاه‌های دولتی است و حتی وزارت کشور هم می‌تواند این کار را بکند چرا که اگر به لحاظ شکلی و ظاهری کوچک نشویم به لحاظ عملکردی نمی‌توانیم چابک و بزرگ شویم. 

 

 رییس‌جمهور خطاب به اعضای هیات دولت تصریح کرد: عملکرد خود را برای مردم تشریح کنید و بدانید مردم با آگاهی یافتن از تلاش‌ها و اقدامات شما نهایت همراهی و همکاری را با دولت خواهند داشت، توان ملت ایران را در انجام کارهای بزرگ همواره مد نظر داشته باشید. اگر کارها را برای آنها توضیح دهید و کمک بخواهید خواهید دید که چه طوفانی از همراهی و همدلی در کشور بپا می‌کنند. 

 

 احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر معاون اول رییس‌جمهور به عراق آن را سفری ارزشمند توصیف کرد که آثار درازمدتی خواهد داشت و گفت: ایران و عراق علاوه بر اشتراکات فرهنگی بسیار، مردمی دارند که به یکدیگر علاقمند بوده و می‌خواهند روی پای خود بایستند و هنر دولت این است که راه همکاری مردم دو کشور را باز کند. 

 

 رییس‌جمهور پروژه‌های راه، راه‌آهن، انتقال انرژی و ارتباطات را از جمله زمینه‌های مساعد توسعه همکاری بین ایران و عراق عنوان و خاطرنشان کرد: از کارهای بسیار مهمی که باید در روابط بین دو کشور ایران و عراق پیگیری شود، تثبیت شن‌ها و چشمه‌های ایجاد گرد و غبار است که زندگی مردم دو کشور را مختل کرده و اگر چه کار مهار آنها آغاز شده اما لازم است سرعت کارها افزایش یابد.

 

/ خبرآنلاین /

/ 3 نظر / 21 بازدید
بنیامین

وبلاگ " خروش ملت" منتظر بازديد شماست. " جريان انحرافي اصولگرايان از سال84 تشكيل شد" مطلب جديد اين وبلاگه. لطفا به رغم طولاني بودن با دقت و بدون تعصب بخوانيد و نظر دهيد. بايد فضاي منطقي و مستدل در نقد جريانات كشور فراهم شود. آينده از آن حزب اللهي ها است.

محدثه

سلام . خداقوت . من وبلاگتون رو دوست دارم چون با منطق و بدون جنجال می نویسید و هر از چند گاهی سر می زنم لطفا از وبلاگ http://taookeh.blogfa.com/ مطلب ( گفتم این قتل هایی که در رامسر به شما نسبت داده می شود چیست؟ پاسخ داد حالا 4 تا سگ محارب هم کشته شدند) که در مورد آقای مشایی است رو بخونید هم چنین از وبسایت آقای رسایی http://rasaee.ir/Interview.php?ID=1152 این رو بخونید ممنون میشم می خوام نظرتون رو بعد از خوندن این ها بدونم .

ترنم

اللهم عجل لولیک الفرج.سلام بعداز مدتها. قالب جدید مبارک. نابرده رنج.... منتظریم