به مناسبت درگذشت علی کردان

به یاد او که...

علی کردان از افرادی بود که در این مدت صدمات زیادی به او وارد شد. جانباز شیمیایی جنگ تحمیلی که مانند بسیاری دیگر از افراد پس از بازگشت از جنگ به پست های مهم گماشته شد و به او مدارک ترقی غیر رسمی اهدا شد و پس از روزگاری به خاطر همین هدایا مورد عتاب قرار گرفت و آبرویش ریخته شد.. انگار نه انگار که روزگاری از کیان ملت دفاع کرده  و جان خود را در کف دست گرفته اند. کردان شاید نمونه عالی روزگار ما نباشد اما کیست انسان بی عیب؟ و آیا روزگار ما کم چنین انسان هایی را دیده که به دست دیگران بلند شدند و با دست همان ها به زمین خوردند؟

محمود احمدی نژاد به مناسبت درگذشت وی که پس از مدتی تحمل درد و رنج به دیار حق شتافت نامه ای منتشر کرده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون

رحلت جانسوز فردی مومن، پاک، صدیق و خدمتگزار که در عرصه مجاهدت برای اسلام، انقلاب و مردم از یاران و همسنگرانش سبقت می‌جست بر همه قدرشناسان منصف سنگین است و حقیر نیز که طی سالیان متمادی و طولانی احساس تعهد و مسوولیت و دلسوزی او را از نزدیک شاهد بوده‌ام در ماتم از دست دادنش عمیقا محزونم. غم فقدان علی کردان فراتر از احساسی برادرانه و برخاسته از صمیم جان دردی آگاهانه از فهم محرومیت از آثار ارزشمند وجودی او است که جان همه همرزمان و بازماندگانش را به سختی می‌آزارد.

جناب آقای علی کردان با همه معرفت عمیق و باور وثیق نسبت به افق های بلند پا در جای پای شهیدان و جان بر سر زخم برداشته از دژخیمان گذاشت، عهد جانبازی «به نیکی » به پایان برد و با پرواز طایر قدسی اش از قفس تن شمع پرفروغ وجودش آرام و اما مظلومانه رو به خاموشی نهاد..
تقدیر از جناب آقای کردان را تکریم غفلت‌های ارزشمدار انسانی و تجلیل از او را تعظیم جایگاه شایسته مهرورزی، عدالت و خدمتگزاری می دانم و به آن همه مردانگی، استحکام و در عین حال صبوری سکوت و فروخوردن درد مظلومیت حسرت می خورم.

خاطره وجود کردان کاردان و دوست داشتنی که تمام زندگی خود را بر سر انقلاب و نظام و کشور گذاشت و جز خدمت و مجاهدت چیزی در زندگی طلب نکرد را هرگز فراموش نخواهیم کرد.
اینجانب این ضایعه اسف انگیز را به رهبر عزیز، ملت بزرگوار، همسر مکرمه و فرزندان شایسته و بیت معظم و وابستگان معزز ایشان و قاطبه مدیران خدوم و ارجمند صمیمانه تسلیت عرض می کنم و در سایه عنایات حضرت ولی عصر (عج ) از خداوند بزرگ برای روح آن فقید سعید علو مقام و رضوان الهی و برای همگان سلامت، عزت و بقا مسالت می‌نمایم.

/ 4 نظر / 11 بازدید
بانو

درست نیست پشت سر مرده حرف بزنیم . به عنوان یک جانباز براش احترام قائلم .خدا بیامرزدش . ولی با اون کارش فکر نکرد خانواده اش بعد از مرگش به جای این که سرافراز باشند سرافکنده می شوند !

آقای عزیز در راهی قرار ش دادن یعنی شانه خالی کردن از مسئولیت.

ولاتزرو وازره وزر اخری

سعید منصوری

با سلام خدمت آقای دکتر خدا بیامرزدش آقای کردانو بنده خدارو چقدر اذیت کردند