اشتباهات احمدی نژاد

به یاد او که...

بر آن شدم تا با جستجوی متون منتشر شده و با استناد به واقعیات اثبات شده مسائلی را مطرح کنم که دکتر احمدی نژاد در آن ها اشتباه کرده است. این متن به دلایلی چند ارائه می شود: بدانید چشمان خود را بر واقعیات نبسته ام، به انسان بودن و خطاکار بودن او اذعان دارم و با وجود این خطاها -که در برابر اغلب افراد وارد شده در سیاست ناچیز است- هنوز هم او را مردی خدایی می دانم.

1- فیلم توضیح درباره نور: احمدی نژاد در حضور آیت ا... جوادی آملی درباره سفر به نیویورک توضیحاتی می دهد. او از قول یکی از همراهان می گوید که وقتی تو آن بالا رفتی و اللهم را گفتی، یک نوری آمد و تو را در بر گرفت... او سپس در مصاحبه های متعدد این قضیه را انکار می کند. با این وجود سوالات مطرح شده از او نیز هیچ کدام با اصل قضیه مطابقت ندارند. در اغلب این سوالات از او پرسیده می شود شما گفتید هاله نور دیدم/داشتم؟ که او می گوید: خیر! و البته سخن او در آن جلسه نیز مربوط به نقل قول از یکی از همراهان می شد. با این حال بهتر بود رئیس جمهور به بیان حقیقت ماجرا می پرداخت و مصلحت گرایی را به نحو بهتری اجرا می نمود.

2- توضیح درباره شروع و خاتمه پالایشگاه گاز پارسیان و فاز 9 و 10 پارس جنوبی: در مستند اول انتخاباتی دوره دهم او به آماری در مورد پروژه های عمرانی این دولت و دولت های قبل می پردازد که در ضمن آن به این مسئله اشاره می کند که پالایشگاه گاز پارسیان در این دولت کلید خورد و در همین دولت هم به بهره برداری رسید و مشابه این مطلب در مورد فاز 9 و 10 پارس جنوبی بیان می شود. به نظر می رسد دلیل این حرف ارائه گزارش اشتباه به وی بوده چرا که پالایشگاه پارسیان در موقع تحویل به دولت نهم حدود 36 درصد و فاز های 9 و 10 پارس جنوبی 31 درصد پیشرفت کلی داشته اند. به نظرم بهتر بود آمار درست در اولین فرصت بیان شود.

3- در مناظره با کروبی: در این مناظره با اشاره به چاپ عکسی از همسر احمدی نژاد در روزنامه اعتماد ملی از کروبی بازخواست می شود که چرا چنین کرده و چرا از چاپ این مطلب بی اطلاع است. با این حال، مشخص شد که این روزنامه اعتماد بوده و نه اعتماد ملی. رئیس جمهور در یادآوری نام روزنامه به دلیل شباهت اسمی دچار اشتباه می شود که به نظرم بهتر بود این را یادآوری می کردند و از کروبی عذرخواهی می شد.

در صورت یافتن مطالب دیگر در ادامه بیان خواهد شد...

 

/ 15 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی

http://www.iran-emrooz.net/index.php?/news1/21172/

در کشور هرکی هرکی ما نیروی انتظامی اعلام کرده استفاده از فیلترشکن جرمه....خلاصه مواظب باش

http://www.rahesabz.net/story/10990/

http://www.rahesabz.net/story/10945/

http://www.rahesabz.net/story/10992/

http://onlymehdi.saharkhiz.net/archives/195859684

http://www.kaleme.com/1388/12/06/klm-12328

حالا که بچه داری از خانومت بپرس اگه جای مادر سهراب بود چی کار می کرد... تو رو خدا بپرس جوابشو بگو.

داروساز

الهی هنــــــــــــوز مطلب دیگری پیدا نکردی اضافه کنید؟ بس که ای مراد شما خدایی است... این تعارفات رو هم نمیکردی تا خدای نکرده متهم به بی طرفی نشوی!

حسيني

سلام بر دوست عزيز نقد زيباي فيلم طلا و مس را ديدم و از اين جا سر درآوردم. حقيقتش افراط و تفريط مشكلي است كه ما ايراني ها داريم . يك شخص را آنچنان بلند مي كنيم و روزي با سر بر زمين مي كوبيم . بايد قبول كرد آقاي احمدي نژاد انساني است با مجموعه اي از تفكرات و تعاليمي كه ديده است كه بعضا غلط هم باشد . ما بايد بياموزيم كه برای شناسائی حق نباید بدهان وگفتار انسانها نظر کردبلکه اول باید خود حق راشناخت و بعدانسانها را