موضوع هوگو چاوز و تعبیرات احمدی نژاد

محمود احمدی نژاد پس از درگذشت هوگو چاوز در سخنانی، او را یکی از مردان برگزیده و بازگشت کننده با منجی بشر و عیسی مسیح (ع) خواند که این مطلب مورد پذیرش بسیاری از علما و اصولگرایان قرار نگرفت و حتی پیامک هایی طنز در این باره در بین مردم رد و بدل شد.

شاید این برخوردها در نتیجه عدم آشنایی با زندگی و اقدامات چاوز بوده باشد. بد نیست با مراجعه به سایت ویکی پدیا اندکی درباره این مرد بیشتر بدانیم و حس کنیم که چرا باید چنین تعبیراتی در مورد این فرد به کار گرفته شود.. در نظر داشته باشید که چاوز تمام این اقدامات عدالت گرایانه و ضد سلطه طلبی را در دنیای امروز انجام داده؛ دنیایی که اغل سیاست مدارانش گرفتار زر و زور و تزویر شده و از در مصالحه با قدرت های جهانی بر آمده اند یا خود اسیر دنیا و قدرت و ثروت آن شده اند. در این که اسلام برترین دین و راه دنیاست شکی بر ما نیست، اما حس حقیقت خواهی چاوز (که از احمدی نژاد می خواهد مبلغ شیعی به ونزوئلا بفرستد) و اقدامات عدالت گرایانه و حمایت جویانه از محرومان و ایستادگی حر وارش در برابر امریکا را در چند سیاستمدار به ظاهر مسلمان دیده اید؟ (نظیرش شیوخ غرب زده عرب). در روزگاری که رجب طیب اردوغان به ظاهر مسلمان از سر سازش با رژیم غاصب صهیونیستی در آمده و با امریکا مصالحه کرده و خلفای عرب پذیرای ضد انقلاب ایرانند و علمای ما (با وجود حس خیرخواهی و زندگی پاک) کاری به جز تدریس برای طلاب از دستشان بر نمیاید، آیا یک مرد مبارز که اغلب خصوصیات تسلیم در برابر خداوند را از خود نشان داده است (و به جز، شاید، شراب خواری و دوستی زنان که آن ها هم تجاوز به حقوق دیگران نبوده است جرمی ندارد) نمی تواند آنقدر بزرگ و شایسته تقدیر باشد؟

به هر حال این نظر محمود احمدی نژاد است، فردی که به هیچ وجه دور از آموزه های دینی نبوده و نیست و به اعتقاد بنده، یکی از فهیم ترین افراد از دین و آموزه های آن نیز هست.

ماجرای دیگر اما ماجرای تماس با مادر هوگو چاوز است که آن را به کرات پاسخ داده اند و بنده قصد بازگویی دقیق ندارم و تنها به این اشاره می کنم که قوانین زنان یائسه و پیر جدای از زنان جوان و جذاب است. هر قانون اسلام دلیلی عقلی دارد که برای مصداق یافتن آن باید جستجو کرد. قوانین اسلام در مورد تماس محرم و نامحرم بنا به دلیل درگیر نشدن در امور هیجانی صرف و شهوانی است که در مورد لمس یک پیرزن مصداق پیدا نمی کند و در ماجرای فوق یک دلداری انسانی به انسانی دیگر است (همچنان که بنا به گفته خداوند حجاب نیز بر آنان واجب نیست)

/ 4 نظر / 23 بازدید
بید مجنون

سلام اولا لینکتون کردم دوما کو مطلب این پست؟

پرچم

سلام با مطلب" شورای فقاهتی، از هاشمی تا پایداری" بروزم منتظر نظرات شما هستم

محدثه

سلام. خداقوت. واقعا تصاویری که منتشرشد حقیقت داشته از خوندن قسمت پائین متنتون متعجب شدم خیلی . پس چی بود که بعضی ها گفتند این عکس فتوشاپه و عکس اصلی مربوطه به یک پیرمرد با دکتر است . هنوزم برام سواله واقعا همچین اتفاقی افتاده بوده ؟؟؟!!!

محدثه

سلام . من فیلم رو دیدم و فیلم رو قبول دارم فیلم از پشت سر دکتر هست که دکتر با دو دستشون به بازوهای مادر چاوز میزنند و بغل کردنی در کار نیست هرچند همین کار هم درست نبود ولی من هیچ فیلمی پیدا نکردم که از زاویه نیمرخه دکتر باشه . من دنبال فیلمی می گشتم تا تصویری که از نیمرخ بود رو مشاهده کنم ولی ندیدم . عکسی که از نیمرخ منتشر شده جعلی است. تصویری که در آغوش گرفتن بود جعلی بود ولی فیلم که از پشت سر دکتر بود درست بود نظر شما چیه؟