نوشته ای از یکی از خوانندگان وبلاگ

حرف دل من و شاید برخی دیگه به رئیس جمهور خستگی نا پذیرشان

سلام آقای رئیس جمهور!
این جا ایران است و من یک ایرانی سرافرازی که سرش را بلند کرده و با افتخار به همه جهانیان اثبات کرده که می تواند، اگر بخواهد!

من زبان همه آنهایی هستم که هم دوران تو و در قرن تو و دوش به دوش تو در سرزمین ایران زندگی می کنند، امّا هرگز دوست ندارم جای تو باشم. چون جای تو بودن یعنی از خود جدا شدن و دیگر خود نبودن، یعنی دیگر هیچ کدام از روزهایت مال خودت نیست، وقتی رئیس جمهور باشی، دیگر دردت و غصه ات، غصه خانواده خودت نیست دردت، درد یک ملّت است؛ یک خانواده میلیونی و تو تنها ایستاده ای و پاسخگوی چراهایی! من دوست ندارم جای تو باشم، حتی نمی توانم جای خودم باشم و انتظارات دوستانم را برآورده کنم، امّا تو باید صبورانه بایستی و توقعات همه قشر آدم، از سرباز و دانشجو تا کارمند و بازنشسته را بشنوی و برآورده کنی! تو دیگر فرصتی برای قدم زدن نخواهی داشت. حتی وقتی سفر می روی، به دنبال اینی که گرهی را بگشایی!

دیگر مثل من نمی توانی بعد از ظهرهایت را با فراغ بال جدول حل کنی که همه جدول های زندگی تو پر از سوال های چه کنم، چه کنم مردم است!

هر قدمت به سمت هدفی باید باشد و هر انگشتت گرهی را بگشاید، اندیشه ات، اندیشه یک ملّت باشد و خنده ات، خنده همه ایران، شادی ات مختص خودت نخواهد بود و وقتی همه ایران افتخار آفرینی می کند، تو هم شادی!
راستی چه شبهایی که من در آسایش و امنیت می خوابم و تو باید تا صبح به این بیندیشی که طلوع فردا را از کجا آغاز کنی.

ثانیه هایت پر از دویدن و گفتن و رفتن به سوی هدفی است، حداقل چهار سال نگرانی، چهار سال هراس، چهار سال سخت اندیشیدن، دیروز حساب کردم چهار سال می شود 1460 صبح و 1460 شب بی قراری! به گمانم اصلاً متوجه نخواهی شد، کی روز می شود و کی شب!
ثانیه و ثانیه ات در شتاب خواهی بود و به گمانم گاهی چهره خودت هم فراموشت می شود، آنقدر که چهره هایی پر از درد می بینی، چهره هایی که تو را بیشتر از خودشان می شناسند و به تو بیشتر از خودشان ایمان داند و به همین خاطر تو را اصلح دانسته و تصمیم تو را تصمیم مطلق خود حساب می کنند.

آقای رئیس جمهور!

من اصلاً دوست ندارم جای تو باشم! حالا تو ایستاده ای و در کنار تو پرچم ایران، پر غرور و سربلند، سرافراشته و خانواده میلیونی ایرانی همه به تو چشم دوخته اند.

محدثه

/ 8 نظر / 10 بازدید
سیما

سلام مطلبتو خوندم به نظرم هر کی کاندید ریاست جمهور میشه میدونه که با چه فرازونشیبهای بعدها سروکار داره . حالا میخوام چیزی بگم که شاید باور نکنی اتفاقا 4 سال قبل من به ایشون رای دادم و هر کی هم دلیلشو می پرسید میگفتم چونکه ایشون آدم دلسوزیه و پاکه و حالا اگه به ایشون رای ندادم و میگم اطرافیانش متحجرن منظورم اون کسانی که به اسم احمدی نزاد هر کار ی میکنن نه شما .مخصوصا تو استان ماو متاسفانه گاهی اوقات با لباس روحانیت شاید هم واقعا من اشتباه فکر میکنم . اگه چیزی گفتم و تو اونو مسخره دونستی معذرت میخوام چون دوست ندارم یک کوچولو به کسی مسخره کنم .ولی از نظر انتخابم من طرفدار موسویم واگه هزاربار دیگه کاندیدهم بشه بهش را ی میدم. موفق باشی انشاالله .

خاک بر سر تو و اون رییس جمهور عوضیت. به امید روزی که چالتون کنند.

محدثه

ازشما به خاطر لطفتون متشکرم [گل]

سیما

سلام حالا یه زحمت دارم براتون آدرس دقیق کتابخونه دانشگاه تهران رو میخوام ادرسهای مختلفی رو رفتم ولی سر از همه جا دراوردم الا کتابخونه .اگه تونستی اگر هم نخواستی اشکالی نداره.[ناراحت] میتونم کتاب از کتابخونه دانلود کنم یا نه.[سوال]

سیما

سلام ساختمونو میخوام چیکار ادرس اینترنتیشو میخواستم کی مارو اونجا راه میده.مخصوصا اگه بفهمن من طرفدار موسوی و علاوه بر اون خودم هم موسوی فامیلیم هست دیگه بدتر . ممنون ایمیل دوستم رسیده قول داده کمکم کنه اگه نشد حتما از شما میخوام .[منتظر]

سحریار

سلام دوست عزیز یکی از شگردهایی که بعد از انتخابات مخالفان دکتر از آن استفاده می کنند این است که خود را اول طرفدار او جا می زنند و بعد با تخریب خودش یا طرفداران دیگرش سعی در تخریب دکتر می کنند اما دم خروس از حرفهایشا ن پیداست نمونه اش همین نظر اول که گفته اگر واگه هزاربار دیگه کاندیدهم بشه بهش(موسوی ) را ی میدم!!! چه کسی ممکن است به خاطر یک طرفدارنمای دکتر که آدم بدی ست هزاربار به موسوی رای بدهد !!!

سیما

سلام سحریای عزیز من حرف دلمرو نوشتم حالا میخوای باور کن میخوای باور نکن .به نظرم هیچ دلیلی وجود نداره بخوام دروغ بگم یا کسی رو تخریب کنم.

افراسیاب

خاک بر سر اون رئیس جمهور بوقلمون صقت عوضی بکنن. برای شما و همه طرفداراش متاسفم. مخصوصا کسایی مثل شما که جیره خورش نیستن و از روی حماقت طرفداریشو میکنن. به زودی این مایه ننگ سرنگون میشه و روسیاهی یه زغال میمونه با درود به همه ایرانیهای آزاده. روز قدس منتظرتونیم