طلا، طلاست و به سخن من و تو نقره نمی شود

مراسم تحلیف و رخداد های پس از آن حاوی نکات بسیار خوبی بود که ذکر آن ها جای دارد:

حضور چهره هایی چون افشین قطبی، محمد رضا شریفی نیا، جهانگیر الماسی، حسین رضا زاده و محمد صالح علا در این مراسم چشمگیر بود. بنا به گزارشات پس از این مراسم به خانه افشین قطبی حمله شد و او از قلب بسیاری از طرفداران که حامی آقای موسوی بودند نیز خارج شد.

سؤال: آیا افشین قطبی تغییر کرده؟

به نظر می رسد حضور در مراسم تحلیف بدون اجبار بوده است، این مسئله در عدم حضور چهره های شاخص دیگر منتقد دولت نمایان است. حال چرا افشین قطبی در جلسه ای شرکت کرده که نمایش تایید احمدی نژاد است؟ از نظر حامیان آقای موسوی، قطبی دیگر محبوب نیست اما آیا لحظه ای به این فکر می شود که شاید قطبی برای خود دلایلی دارد؟ آیا کسی که تا امروز به سمبل آوردن اخلاق به جامعه فوتبال، ورزش و ایران تبدیل شده بود به یکباره در خلاف جهت اخلاق گام بر می دارد؟! هنوز مدت زیادی از انتشار این تصاویر نگذشته بود که خبرهایی مبنی بر پاک شدن صفحه‌ی محمد رضا شریفی‌نیا و افشین قطبی در فیس‌بوک منتشر شد. آیا محمد صالح علا که به اصلاح طلبی رک در برنامه هایش مشهور شده به یک شبه تغییر کرده است؟ آیا محمد عطریانفر و ابطحی یک شبه دچار مشکل شده اند که همه اسناد توطئه را فاش می کنند؟ که بر فرض تهدید آنان باز هم باید گفت: آرمان اگر از منشأ حقیقت باشد، تهدید تو و خانواده ات نمی تواند خللی در رأی تو ایجاد کند.

مثال هایی دیگر از این دست نیز وجود دارند: فرهاد جعفری، نویسنده‌ی رمان پرفروش "کافه پیانو" در اظهاراتی پیش و پس از انتخابات، حمایت خود را از محمود احمدی‌نژاد اعلام کرد و دو نامزد اصلاح‌طلب را "چپ دموکرات‌نما" و "راست نادموکرات" خواند. در پی سخنان این نویسنده بسیاری از خوانندگان کتاب "کافه پیانو" در حرکتی اعتراضی کتاب‌های خود را به نشر چشمه، ناشر این کتاب، پس فرستادند. افراد دیگری که در این مراسم حضور داشتند عبارتند از: داریوش فرضیایی (عمو پورنگ) یکی از چهره‌های مطرح تلویزیونی در زمینه‌ی برنامه‌های کودکان، جهانگیر الماسی، مجید مظفری، احمد نجفی، محمد رضا شریفی‌نیا، سیروس مقدم، محمد صالح علاء (مجری رادیو) و همچنین افرادی از عرصه‌ی ورزش نظیر حسین رضازاده، محمد مایلی‌کهن، علی کفاشیان و مهدی تاج.

poorang          jahangir almasi             shrifinia

 

 

ghotbi

نازخاتون در نوشته‌ای با عنوان "آقایان شما بدون مردم هیچی نیستید! هیچی!" چنین می‌نویسد: « درست یا نادرست، بنده فیلم و کتاب و برنامه‌ی ورزشی این آقایان را تحریم خواهم کرد. خون ندا و سهراب و اشکان و امیر و محسن و صدها نفر دیگر روی زمین ریخته شده، بعد این آقایان که وجود تک تکشان به مردم و حمایت‌های آنان بسته است، چهار زانو نشستند و لیچار گوش می‌دهند!" 

اگر این گونه پنداریم که این افراد با ندای مخالف خود چنین برخوردی دارند (که مثال آن در حمله عده ای به خانه قطبی و هراس همسر بی گناهش مشخص شد) چگونه در امان باشیم از آن ها، وقتی سمتی در دولت تشکیل شده احتمالی آینده داشته باشند؟ مگر نه این است که میز ها و قدرت ها می تواند انسان ها را به سمت بدی بکشاند، حال که این ها دستی به قدرت ندارند این چنین با صدای مخالف خود به جنگ بر می خیزند و دشنامش می دهند، وای به روزی که...!

به نظرم این افراد بایستی در افکار خود تجدید نظر کنند و به جای خط زدن قطبی ها از دل، نگاهی حقیقت جویانه و به دور از تعصب به ماجراهای اتفاق افتاده بیندازند، شاید همه چیز آن نباشد که من شنیده ام.. همیشه گفته اند که به دنبال حقیقت باش و حق را بشناس تا صاحبان آن را بشناسی. شناختن حق با افراد راهی بس به بیراهه است. مسلماً هیچ گاه طلا به گفته من و شما نقره نمی شود و نقره نیز طلا. و نیز "ناز خاتون" باید بداند که ارزش انسان ها بنا به گفته خداوند به تقوای آن هاست و ملاک پوچ بودن یا پر بودنشان به نظر من و شما نیست.

نکته دیگر اذعان آمریکا و برخی کشورهای اروپایی به منتخب بودن احمدی نژاد و سپس برائت از تبریک گفتن به وی بود؛ تناقضی آشکار در سخنان و ربط آن ها برای برداشتی درست، که وقتی انتخاب تایید شد یعنی وجود دموکراسی پذیرفته شد و وقتی به دموکراسی اذعان شد تبریک جزئی از مراسم طبیعی تمام کشور هاست، همان طور که احمدی نژاد به اوباما تبریک گفت.

مسلماً وجود تناقضات آشکار در نحوه برخورد و رفتار انسان ها بهترین دلیل بر دوری از حق است و نیازی به دروغ پردازی و داستان سرائی و واژه سازی 1 ندارد.

مهدی وزیریان

 

 1 چنان که اخیراً وبلاگی به نام چرندیات کتاب آسمانی منتشر می شود و به مطالبی اشاره می کند از سر فهمیدن مغرضانه، نفهمیدن ناشی از جهل، ساخت تصاویر با فوتوشاپ و ویدئوهایی ساختگی، اگر سخن حق باشد نیاز به ساختگی بودن نیست 

/ 5 نظر / 26 بازدید
حسین

سلام دوست من [گل] ممنونم که به وبلاگ ما سر زدی بازم سر بزن منتظریم [منتظر] موفق باشی

دختر آریایی

سلام به نظر میاد شما یه اصول گرا ولی از نوع میانه روش باشین این خودش جای شکر داره در مورد این موضوع آقای قطبی مثه همه حق انتخاب دارن و چیزی از ارزشاشون کم نشد ولی شما علت تبریک نگفتن غرب و به پای حق و .. می زارین ولی امیدوارم اونقدر واقع نگر باشین که برخورد دولت با به اصطلاح اغتشاشگران به چه حساب بزاریم؟از دست دادن قدرتشون؟ حفظ نظام در مقابل بر اندازی نرم انگیلیس و امریکا؟حفظ خط امام؟در مورد آقایون ابطحی و .. بعد از آزادیشون همه چی معلوم میشه نه زیر دست این... پس همچنان صبر پیشه خواهیم کرد. یا حق[لبخند]

امیر هوشیاری

دروغی تازه و شرم آور از گروهک اصلاح طالبان : کشته شدن نوجوان 12 ساله ابزار فساد و دروغگویی ظاهرا سکه بازار این جماعت عقب افتاده سیاسی اصلاح طالبان شده است. بعد از دروغ بزرگ و تهمت به ملت بزرگ ایران و به 700 هزارنفر هئیت های اجرایی در انتخابات، کارخانه شایعه و دروغ پردازی آنان دوباره تولید جدیدی داشت. کشته شدن نوجوان 12 ساله زیر ضربات باتوم نیروی انتظامی در بهشت زهرا؟!! این نوجوان که علیرضا توسلی نام دارد 30 روز قبل از اجتماع مفسدان در بهشت زهرا در تاریخ 8/4/88 به دنبال تصادف با یک وانت مزدا در شهر ساوه در گذشته است. پدر و مادر این نوجوان با ناراحتی بدنبال شکایت از سوء استفاده کنندگان و فرصت طلبان دروغگویی هستند که بقاء خود را در تخریب، تفرقه و نفاق و غارت و اغتشاش و همکاری با دشمنانمان و ضدانقلاب می بینند. باید دید و منتظر شد که دوباره از این کارخانه دروغ سازی در آینده چه بیرون می آید. از یاد نبریم که ائمه معصومین علیه السلام فرمودند: دروغ کلید همه بدیهاست. http://mir60.persianblog.ir

سید رضا

دوست عزیز من تعجب میکنم شما چطور آمار بانک مرکزی که خودش دستش با دولت تو یک کاسه هست رو به عنوان سند آوردید؟!! ممکنه این آمارهای بانک مرکزی و دیگر دوستان! روی کاغد!!! خیلی خوب و طبق میل آقای رییس جمهور باشه ولی به قول آقای محسن رضایی دیگه جیب من که اشتباه محاسبه نمیکنه!!! قدرت خرید مردم برادر! کجا رفت؟!!! باور نداری از ننجون آقای کروبی هم بپرسین!! یا هم که با این آمارها و ارقام سر خودتون رو کلاه بگذارید

احد رفیعی

آقای هوشیاری! همین گروهک اصلاح طلبان!! با وجود تمام حمایت همه ارگانها و ... و تقلب!!! باز هم نصف آرا رو کسب کرد!!! خیلی رو دارید. بالاخره باز هم روزی میرسه که اصلاح طلبان و یا مخالفان احمدی نژاد! میان بالا. سلامتون میکنم اون روز!