منطق صفار درسوء تفاهم بزرگ

"محمد حسین صفارهرندی" در سلسله نشست های بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران با عنوان "سوءتفاهم بزرگ" در حالی حضور یافت که عده ای از طرفداران موسوی تلاش می کردند با شعارهایشان مانع سخنرانی وی شوند اما او از همان ابتدا تاکید کرد که من با منطق جواب شما را می دهم.

وی در ادامه با اهانت های بسیاری از سبزپوشان روبه رو شد و در پاسخ به آنان گفت: من از اهانت های شما ناراحت نمی شوم زیرا شما به این اهانت کردن ها عادت دارید و زمانی در همین دانشگاه به خاتمی هم اهانت می کردید.
وی در ادامه وقتی با شعارهای طرفداران موسوی روبه رو شد، گفت: من هم در یک دوره ای نسبت به موسوی همین احساس را داشتم‌، و عده ای هم در این انتخابات به همین دلیل به سراغ موسوی رفتند ولی متاسفانه موسوی با اعمالش این اندیشه هایی که نسبت به او وجود داشت را زیر سوال برد.
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کسی مشکلی با خط امام ندارد، امروز مشکل بر سر مصادیق است، ‌همه می‌گویند که خط امام خوب است اما شما که دم از خط امام می‌زنید چرا در مقابل مهاجرانی که همین چند روز پیش علیه امام موضع‌گیری کرده بود، اعتراضی نمی‌کنید.

 

تبعیت از رای ۲۴ میلیونی کودتاست یا ۱۳ میلیون؟

صفارهرندی در پاسخ به شعار تعدادی دیگر که دولت فعلی را دولت کودتا می‌نامیدند، گفت: تبعیت از رای ۲۴ میلیونی کودتا است یا ۱۳ میلیون؟
وی گفت: سوال اصلی این است که چرا موسوی علیرغم تمام دعوت‌های مکرر در دوره‌های قبلی در انتخابات شرکت نمی‌کرد اما در این دوره حاضر شد به عرصه وارد شود.
وی افزود: موسوی خودش جواب این سوال را داده و در دوره‌های قبل اعلام کرده بود که در شرایطی که جامعه پذیرش این جریان را ندارد، من چرا وارد شوم، اما شاهدیم که موسوی در سال ۸۷ علیرغم این نظر وارد عرصه انتخابات شد و کاندیداتوری خود را پذیرفت.
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه موسوی قبلا اعلام کرده بود که تمام دوستان من در دهه ۶۰ تجدید نظرطلب شده‌اند، گفت: با توجه به این موارد این بار موسوی احساس کرد که شرایط برای تجدید یک دولت انقلابی مساعد شده است که احمدی‌نژاد این شرایط را فراهم کرده بود.

موسوی فریب خورد

صفارهرندی گفت: به نظر بنده موسوی فریب خورد، در ایام انتخابات موسوی دید که مردم با شعارهای انقلابی همراه شده‌اند و در این شرایط حس کرد اداره کشور با انگیزه‌های انقلابی ممکن است و به همین دلیل در انتخابات حاضر شد.
وی افزود: در ابتدا موسوی بدون مشارکت و مجاهدین وارد رقابت‌های انتخاباتی شده بود، بعد از چند سفر انتخاباتی و زمانی که دید کسی با وی همراه نشده است، اعضای مشارکت به وی گفتند که احمدی‌نژاد نسخه اصلی انقلابی‌گری در شرایط کنونی است و شما نسخه بدلی هستید که مردم به آن اعتنا نمی‌کنند.
صفارهرندی افزود: اگر نقش دولت نهم فقط همین باشد که این امیدواری را برای موسوی ایجاد کرده که در سال ۸۸ نیز می‌تواند از گفتمان انقلاب استفاده کند، باید به آن دست مریزاد گفت.
صفارهرندی در ادامه قسمتی از نامه کروبی خطاب به منتظری را بیان کرد و گفت: کروبی در این نامه به منتظری در خصوص نفوذ عناصر لیبرال مانند نهضت آزادی در میان اطرافیانش هشدار داده بود و از او انتقاد کرده بود.
وی با انتقاد از شعارهایی که ۲۴ میلیون رای‌دهنده به احمدی‌نژاد را فریب‌خورده می‌خواند،‌ تصریح کرد: من پیشنهاد می‌کنم دوستان بسیج با هزینه‌ شخصی بنده زمینه مسافرت این دوستان به مناطقی در جنوب کرمان را فراهم کنند تا اینها نیز تفاوت دولت نهم را با دولت‌های قبلی درک کنند.

بسیجی ها مقتول صحنه حوادث اخیر بودند

صفارهرندی در خصوص شایعاتی که پیرامون تعداد کشته‌شدگان حوادث اخیر وجود دارد گفت: از میان نزدیک به ۴۰ نفر کشته شدگان حوادث اخیر ۱۰ نفر بسیجی بودند،۲۰ نفر دیگر مردم مظلومی بودند که گرفتار حادثه‌سازی فتنه‌انگیزان شدند و ۱۰ نفر باقیمانده نیز افرادی هستند که معلوم نشده به دست چه کسانی کشته شده‌اند.
وی تاکید کرد: اما من اینجا می‌گویم که در این حوادث بسیجی‌ها مقتول صحنه بودند و شما باید به دنبال قاتل باشید.
وی تصریح کرد: در اوایل دهه ۸۰ کار یه جایی رسید که همه به این نتیجه رسیدند که باید از شر اصلاحات راحت شوند.
صفارهرندی با بیان اینکه از سال ۸۲ اصلاح‌طلبان در تمام انتخابات‌ها شکست خورده‌اند، افزود: میانگین مشارکت مردمی در سال‌های اخیر نسبت به گذشته بالا رفته و رکورد مشارکت نیز توسط دولتی شکسته شده است که مخالفان به آن اتهام کنار گذاشتن رای مردم را می‌زدند.
وی اظهار داشت: در انتخابات سال ۷۶ بعد از اعلام نتایج، رقیب شکست خورده نتیجه انتخابات را قبول کرد و به فرد پیروز تبریک گفت اما در سال ۸۸ این اتفاق نیفتاد و جناح رقیب شکست خود را قبول نکرد.

موسوی به دنبال راهی است که از این بن بست خارج شود

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: امروز برخی ریش‌سفیدان نیز که برای حل مشکل به میدان آمده‌اند، به دنبال نجات موسوی هستند.
وی با بیان اینکه من بین نسل جوان دانشجو و تحریک‌کنندگان آنها تفاوت قائل می‌شوم ادامه داد: نسل جوان شرف دارد به کسانی که ذهن جوان را از آلودگی پر می‌کنند و خودشان آلوده هستند.
ما با شما دانشجویان سرانجام روزی توافق خواهیم کرد اما هرگز با تحریک‌کنندگان شما کنار نمی‌آییم.
وی شعار "نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران " را ایستادن در برابر امام دانست و تاکید کرد: شما دانشجویان
نباید زیر بار ذلت کسانی که شعار روز قدس را عوض کردند و اکنون نیز تلاش می‌کنند شعار ۱۳ آبان را تغییر دهند، بروید.
صفارهرندی همچنین در خصوص شعار مرگ بر دیکتاتور، اظهار داشت: سوال ما این است که طرفداران آمریکا در دنیا چه کسانی را دیکتاتور می‌دانند؟، کاملا مشخص است که هر کسی که در مقابل آمریکا بایستد حتی اگر از جانب مردم انتخاب شده باشد از طرف حامیان آمریکا لقب دیکتاتور را می‌گیرد.
وی افزود: در آمریکا که بوش با اختلاف اندکی به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب می‌شود کسی او را دیکتاتور نمی‌نامد اما در ایران برخی اختلاف ۱۱ میلیونی آرا را نادیده می‌گیرد که باید گوش و چشم خود را در مقابل این بدیهیات باز کنند.
وی در ادامه گفت: شما باید پاسخگوی دوستان خودتان باشید که شما را متهم به بی‌دینی می‌کنند خوب است که بدانید عزت‌الله سحابی و بهاءالدین خرمشاهی هر دو اظهارات و مطالب سروش را شرک‌آمیز خوانده‌اند،‌اما عبدالکریم سروش مرجع فکری تیم حامی کروبی در انتخابات اخیر بود.
صفارهرندی در ادامه با اشاره به شعارهایی در خصوص شهدای بزرگواری مانند همت و باکری افزود: این شهدا اسطوره‌های مقاومت و جهاد در کشور بودند اما آیا سردار شوشتری که دیروز در راه اسلام شهید شد، همرزم باکری و همت نبود؟ باید مراقب باشید که با برخی شعارها همرزمان کنونی باکری و همت را به دشمنان لو ندهید.
وی در پایان خاطرنشان کرد: آدرس پول نفت را نیز باید در دهه‌های ۷۰،در دولت‌های گذشته و سوابق پتروپارس دنبال کنید اما ای کاش این پرونده باز نمی شد تا آبروی کشور در مقابل بیگانگان ریخته شود.

در این همایش همچنین برگه هایی درباره درخواست آزادی افرادی همچون محسن میردامادی، بهزادنبوی، احمد زیدآبادی و عبدالله مومنی که پس از اغتشاشات اخیر تهران دستگیر شده اند، بر روی برد این انجمن به چشم می خورد.
نشست بسیج دانشجویی مصادف با برنامه اعلام شده ساعت۱۳ با پخش سرود جمهوری اسلامی آغاز شد. درحالی که تعدادی از حاضران که مچ بند، تسبیح و پارچه های سبز به دست داشتند، برخلاف سایر دانشجویان ترجیح دادند به احترام این سرود بلند نشوند.

* توزیع مچ‌بندها و پارچه های سبز رنگ در زمان قرائت قرآن کریم ادامه داشت.

*تذکرهای مداوم مجری برنامه برای رعایت نظم نشست بارها با "هو" کردن این افراد و اعتراض های آنان مواجه شد.
تریبون آزاد، نخستین بخش از این نشست بود که طی آن چهار نفر به عنوان منتقد دولت و ۲ نفر به عنوان موافق دولت نظرات خود را بیان کردند.

*پویا امرالهی صاحب امتیاز نشریه دانشجویی ۸۸ با اعلام اینکه "جوانان اصلاح طلب می خواهند روز هشتم آبان ماه را روزه سیاسی بگیرند،" به انتقاد از فعالیت های دولت نهم پرداخت.
وی با بیان اینکه قبول دارم اتفاقات پس از انتخابات برنامه ریزی شده بود، افرادی همچون میردامادی ،تاج زاده و نبوی را به عنوان "خط امامی" لقب داد و گفت: گروه‌هایی می خواهند محسن سازگارا را نماد جنبش سبز معرفی کنند، در حالی که اینچنین نیست.
وی با "اقلیت خواندن" طیف متبوع خود اظهار داشت: باید تریبونی در صدا و سیما به آنان اختصاص داده شود.
گفته های امرالهی در حالی اظهار می شد که صدای سوت و کف موافقان وی با "هو" کردن مخالفان او همراه بود به طوری که مجری تذکر داد دانشگاه را با استادیوم اشتباه نگیرید که این حرف مجری با واکنش برخی دانشجویان همراه شد.

* امیرحسین ثابتی مسئول بسیج دانشجویی دانشکده حقوق دانشگاه تهران با بیان اینکه کسانی که در خیابان می ریزند این جا هم سوت و کف می زنند، به افراد مخل نظم جلسه گفت: ما جامعه مدنی را با حرکات شما شناخته ایم.
ثابتی اقدام میر حسین موسوی را در اعلام برنده شدن در انتخابات پیش از پایان رای گیری، "دیکتاتوری اقلیت" خواند و ادامه داد: چرا کسی باید دارای مصونیت آهنین باشد و چرا فردی مانند مهدی هاشمی باید در لبنان باشد و به کشور برنگردد؟ اگر او بی گناه است باید از خود دفاع کند.
وی همچنین با اشاره به ادعای شکنجه شدن حجاریان برای اعتراف کردن گفت: چرا الان که حجاریان آزاد شده است، حرف خود را پس نمی گیرد؟ دیکتاتوری یعنی اینکه حجاریان به نتیجه ای می رسد اما شما قبول نمی کنید. سخنان ثابتی با "هو" کشیدن افراد منتقد دولت همراه شد.

* محمد باقری دانشجویی که خود را بی طرف می خواند، در این تریبون آزاد با طرح این پرسش که بسیج و سپاه چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟ از مسئولان این تشکل درخواست پاسخ کرد که مسوولان برگزاری این نشست وی را به سخنان رهبر معظم انقلاب در اردیبهشت ۸۶ ارجاع دادند.
باقری همچنین مدعی شد که موج سبز در روزهای نخست پس از انتخابات شعار رای من کجاست را سرمی داد اما پس از آن می خواست رای خود را پس بگیرد.
همچنین وی برگزاری جلسات مباحثه رودررو پس از انتخابات را مانع از وقوع حوادث جاری دانست.

* روزبهان امیری دیگر منتقد دولت بود که با بیان اینکه هواداران جنبش سبز به دنبال اغتشاش نیستند، ایجاد فضای آرام را سبب طرح دیدگاه‌های این گروه خواند.
وی همچنین با اشاره به اتفاقات پیش آمده در کوی دانشگاه خواستار رسیدگی و مجازات عاملان و آمران این حادثه شد.
این دانشجو با بیان اینکه جنبش سبز اعلام وفاداری به انقلاب ۵۷ است، در ادامه سخنان خود به بسیج توهین کرد.

*سخنگوی بعدی اشتری با اشاره به هیاهوهای منتقدان حاضر در جلسه گفت: خاتمی موقع تحویل دادن ریاست جمهوری گفته بود که با این جماعت نمی توان به جامعه مدنی رسید که وضع موجود نیز این را ثابت می کند.
وی در پاسخ به صحبت های باقری درباره موج سبز گفت: مردم نباید در خیابان می ریختند بلکه نماینده آنان می توانست به دنبال خواست آنان برود.
هنگامی که اشتری به حمایت حسنعلی منتظری از موسوی و جریان طرد شدن او از سوی امام خمینی اشاره داشت، تعدادی از دانشجویان که مچ بند های سبز رنگ به دست داشتند، شروع به فحاشی کردند که مجری برنامه قصد داشت برای حفظ نظم این افراد را به بیرون سالن راهنمایی کند اما سایر طرفداران موسوی با فریادهای "دروغگو و دیکتاتور" قصد اخلال در جلسه و ترک محل را داشتند اما در بین آنان نیز دودستگی رخ داد که برخی می خواستند در جلسه بمانند.

/ 21 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی

و"این نظر که عملرد مهمتر از مدرک تحصیلیه" ..... چرا برای دروغگوئی مجازات نمی شوند؟ چرا اون علی که من شنیدم با یک یهودی در برابر قاضی قرار می گرفت اما حتی یکبار در یکی از دیدارهای مقام معظم که از رسانه ملی پخش می شود منتقدان دولت و حکومت و شخص رهبری دیده نمی شوند؟ دوست من به جرم داشتن چند فیلم در گوشی اش..... دستگیر شد. احترام به حریم شخصی افراد در حکومت اسلامی بی نظیر ه. آزادی بیان چیزی در حدود حکومت 1400 سال پیش امام علیه؟ نه؟ .....خوارج تا وقتی وارد جنگ مسلحانه نشدند حقوقشان از بیت المال محفوظ بود.. علی رغم اهانت هاشون به علی امام زمانش.. و دور این رهبر رو یک مشت مجیزگو پر کرده......برای همین من برای علی با تمام وجود احترام قائل هستم اگرچه اون رو از اشتباه مبرا نمی دونم و شاید این مهم ترین دلیل ستاش بر انگیز بودن علی (ع ) است.

آقای محترم هم هاشمی دزده هم خاتمی هم کروبی هم احمدی نژاد هم مصباح هم محصولی هم کابینه خاتمی هم کابینه احمدی نژراد تازه یکی از فامیل های ما هم که عمری تو این حکومت جیره خوار بوده دزده آها موسوی هم دزده راستی .........اما احمدی نژاد مشمئزکننده ترین دولت مرد طی 30 سال گذشته ایرانه......[چشمک]

خدا هدایتم کنه ...

[قهقهه] چه خبره اینجا[هورا]

مهربان

خدارو شکر که نمردیم و دیدیم آخه همین بی بی سی دروغگو تنها منبع اطلاعاتی مردم زمان انقلاب 57 هم بود. خداروشکر نمردیم و دیدیم که سینه چاک رژیم مثل شما به دزدی و خلاف سران اعتراف می کنه. خدارو شکر دیدیم نخست وزیر امام دروغگو رذل و متقلبه. امام می دونست یا نه؟ اگه آره که شریک بوده اگه غافل بوده که فرقش با شاه چی بود؟ سی ساله میگن بابا دروغ میگن مال مردمو می خورن متقلبن به اسم دین هر غلطی می کنن بالاخره دیدین به 50 درصدش اعتراف کردین زیاد تند نرو که وقتی دست 50درصد دیگه رو شد خیلی شوکه نشین. ضمنا معلومه بیسوادی یا وبلاگ تخصصی تو رشته دانشگاهیت بزن یا برو یه کم تاریخ بخون. خوندن تاریخ توصیه امام علی(ع) هم هست.

اگر اینا دزد نبودن وضع ما با این همه منابع و امکانات الان بعد 30 سال این نبود.... کره ای ها 30 سال پیش می آمدن ایران کار می کردن حالا برای کار کردن هم ما رو اونجا راه نمی دن... ای بابا تو چقدر ساده ای دکتر . کردان که این همه متقلبه دزد نیست؟ این اولین و آخرین اشتباه مرد خداست؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بعد هم برای یک متقلب به جای مجازات مراسم تودیع می گیرن؟ واقعا رفتارش علی واره.. نه عزیز من . اما خدا کنه قاطی اینا بر نخوری....

حقیقت پیش خداست" پس تو هم ساکت!

ای خاک بر سر یه نفر که شعورش بیشتر از اینا بود..

"اگر به زندگی خودتون یا هر کس دیگه ای هم نگاه کنید اونقدر اشتباه دارند که دیگه احمدی نژاد به چشم نمیاد." اما اشتباهات هرکس در رابطه با مس’ولیتشه .

اولا کی گفته این کار که برای یک متن چند نظر گذاشته بشه اون هم توسط یک نفر اشتباهه؟ دوما نخیر اشتباه می کنید... یک بار دیگه هم چند ماه پیش این اشتباه رو کردید که خوب فکر نمی کردم اینقدر مهم باشه.... من چند نظر برای یک متن گذاشتم و خواهم گذاشت اما شما منو با یکی دیگه اشتباه می گیرید.

[خنده] البته این منم یعنی همون قبل از این نظره[چشمک]