منطق بی بدیل

رئیس جمهور محبوب، در روز ملی فن آوری هسته ای بار دیگر سخنرانی مهمی ارائه کرد. سخنان وی پر بود از مطالب عمیق و منطقی درباره روند هسته ای شدن و دروغ های غرب در مورد خلع سلاح هسته ای. هر بار پای صحبت های او می نشینم مطالبی را می شنوم که مجذوب او و شیوه تفکرش می شوم و این قابل نگفتن نیست! منطق او در برخورد با غرب و ارائه ابتکار جدید برگزاری نشستی در تهران برای خلع سلاح واقعی از سلاح های هسته ای بسیار قابل توجه و دل نشین بود. مطالب زیر و عکس برگرفته از سایت ریاست جمهوری می باشد.

دکتر محمود احمدی نژاد عصر بیستم فروردین، در چهارمین سالروز ملی جشن هسته ای که در سالن همایش های برج میلاد تهران برگزار شد، با تبریک سالروز دستیابی دانشمندان عزیز ایران زمین به فناوری تولید سوخت هسته ای به ملت بزرگ ایران و ملت های آزادیخواه جهان اظهار داشت: متخصصین و دانشمندان کشورمان تسلط کاملی بر فناوری هسته ای پیدا کرده و با گامهای بلند و سرعت بالا به سمت تامین همه نیازهای کشور و بهره برداری درست از همه ظرفیت های انرژی هسته ای حرکت می کنند. حقیقتا دستاوردهای هسته ای دانشمندان نه تنها برای ملت ایران، بلکه برای همه ملت ها و دولت های مستقل عالم افتخار آمیز است.
 
احساس همنوایی ، همدلی و شادمانی ملتها با پیشرفت ایران
رییس جمهور با بیان اینکه جایگاه ایران در مناسبات جهانی و نقش ایران در اصلاح وضعیت جهان به سمت عدالت و در جهت حقوق ملت ها ،بسیار برجسته است خاطر نشان کرد: امروز ملت ایران به نقطه اتکاء مستحکم و مطمئن برای همه صالحان، آزادیخواهان و عدالت طلبان جهان تبدیل شده است.

رییس جمهور با اشاره به ویژگی دستاوردهای رونمایی شده جدید گفت: در نطنز قرار است 60 هزار سانتریفیوژ مستقر شود ، این 60 هزار از نسل یک، می تواند سوخت یک نیروگاه در یک سال را تامین کند. با جایگزینی سانتریفیوژی که امروز رونمایی شد با 60 هزار سانتریفیوژ می توان سوخت 6 نیروگاه را تامین کرد یعنی با استفاده از همان تاسیسات نطنز بدون اینکه نیاز به توسعه ساختمانی و تاسیساتی باشد، سوخت مورد نیاز 6 نیروگاه تامین خواهد شد

تسلط کامل بر ابعاد گوناگون هسته ای
رییس جمهور خاطر نشان کرد: امروز به فضل الهی و با همت بلند مردان و زنان مومن و انقلابی این دیار تسلط کاملی بر ابعاد گوناگون هسته ای ایجاد شده است. شاید تنها کشوری باشیم که همه خط را از نقطه صفر تا پایان در اختیار داریم. از اکتشاف معدن و بهره برداری از معدن، از فراوری و تولید کیک زرد و تبدیلاتی که باید روی آن برای غنی سازی و بعد غنی سازی انجام شود.
وی گفت: برای تولید رادیو داروها ،راکتوری در تهران هست که با سوخت 20 درصد رادیو دارو تولید می کند. حدود 25 سال قبل سوخت آن به پایان رسید و یک محموله سوختی تحویل دادند و پولش را گرفتند. اخیرا سوختش رو به پایان بود، طبق معمول از آژانس درخواست کردیم که سوخت 20 درصد را در اختیارمان قرار دهد. درخواست ما را به دو کشور دادند و آنها پذیرفتند که سوخت را تامین کنند. ما نیز استقبال کردیم. در مذاکرات هم گفتند برای این که ماجرای هسته ای به یک سامانی برسد شما سوخت 3.5 درصد را به ما تحویل بدهید بعد ما این را به سوخت  20 درصد تبدیل می کنیم و بر می گردانیم، گفتیم مشکلی ندارد و برای تعامل و همکاری بیشتر پذیرفتیم منتها آنها با این مساله هم سیاسی برخورد کردند سروصدا درست کردند که می خواهند موجودی اورانیوم ایران را خارج کرده تا ایران را از بمب اتم دور کنند. وقتی این حرف ها را زدند و موضوع را منحرف کردند طبیعی بود که در مقابل آنها بایستیم. همیشه خریدار شرط می گذارد حالا فروشنده برای خریدار شرط می گذارد که این هم از عجایب اخلاق استکباری است.

«نمی توانیم» در قاموس و فرهنگ ملت ایران  وجود ندارد
رییس جمهور گفت: زمانیکه تولید سوخت 20 درصد را شروع کردیم ،ابتدا  چنین تبلیغ می کردند که نشدنی است و ایران نمی تواند اما وقتی در 22 بهمن اعلام شد که اولین محموله سوخت 20 درصد به دست آمد همه آنها مات و مبهوت شدند ، بعد گفتند که این سوخت را نمی توانند به صورت صفحه در آورده و استفاده کنند و امروز از این صفحه ها هم رونمایی شد. در قاموس و فرهنگ ملت ایران واژه «نمی توانیم» وجود ندارد.
رییس جمهور گفت: امروز دانشمندان ما می توانند با روش های گوناگون اورانیوم را غنی کنند. یکی از آنها سانتریفیوژ است روش های دیگر هم هست که یکی از آنها در نمایشگاه لیزر نمایش داده شد. امروز همه عرصه هسته‌ای در سیطره دانشمندان ایران قرار دارد البته معنایش این نیست که در قله هستیم اما به لحاظ دانش فنی و دانش ، مانعی در برابر دانشمندان کشورمان وجود ندارد .هرجایی که سیاست های کشور اقتضا کند و هر جایی که کشور نیاز داشته باشد ، دانشمندان و متخصصین کشورمان می توانند نیازهای هسته ای کشور را در همه زمینه ها به طور کامل تامین کنند.

 راه ملت ایران در هسته ای راهی بی بازگشت است
وی خاطر نشان کرد: آنها مفهوم سوخت مجازی ، مفهوم لیزر و مفهوم سانتریفیوژ با چند برابر ظرفیت را خوب متوجه می شوند و می دانند که امروز راه ملت ایران ، راهی بی بازگشت است و ملت ایران در انرژی هسته ای به نقطه‌ای دسترسی پیدا کرده است که هیچ قدرتی نمی تواند مانع از پیشرفت و استفاده کامل و صلح آمیز ایران از انرژی هسته‌ای شود.

خودباوری ملت ایران فراتر و بالاتر از انرژی هسته ای
رییس جمهور خودباوری ملت ایران را فراتر و بالاتر از انرژی هسته ای دانست و گفت: اهمیت خودباوری عظیم ملت ایران که مثل یک رودخانه زلال در بین ملت های جهان جاری شده و نهال خودباوری در دل و اندیشه و جان ملت ها را شکوفا می کند ،بیشتر و مهمتر از دستاورد هسته ای است چرا که اگر ملتی که خودش را باور کند هیچ قله ای از دسترس اش دور نخواهد بود، ملتی که خودش را باور کند، طعم عزت، سرافرازی و امنیت حقیقی را خواهد چشید و امروز به فضل الهی خوباورترین ملت دنیا، ملت ایران است.
وی افزود: شهادت می دهم که هر نیازی به جامعه متخصصین و دانشمندان کشورمان عرضه می شود آنان با روی باز، با خودباوری کامل و با همت بلند پذیرفته و به آن نیاز پاسخ شایسته می دهند.

بدخواهان بخواهند یا نخواهند ایران هسته ای است
رییس جمهور با بیان اینکه ایران هسته ای شده است گفت: بدخواهان بخواهند یا نخواهند ایران هسته ای است و به فضل الهی هسته ای خواهد ماند.
دکتر احمدی نژاد با اشاره به اهمیت انرژی هسته ای اظهار داشت: امروز بر همه روشن شده که انرژی هسته ای یک انرژی پاک و ارزان قیمت است بعنوان مقایسه و نمونه، نیروگاه بوشهر یک نیروگاه 1000 مگاواتی است برای تامین هزار مگا وات در طول سال ،معادل 7 میلیون بشکه نفت باید مصرف کرد. اگر نفت را 70 دلار حساب کنیم 500 میلیون دلار می شود. یعنی باید برای نیروگاه 1000 مگاواتی ،500 میلیون دلار سوخت مصرف کنیم اما مجموع سوخت هسته ای که برای این نیروگاه استفاده می شود حداکثر60 میلیون دلار است. پس سوخت ارزانی است نه تنها سوخت ارزان است، یک سوخت پاکی هم هست.
رییس جمهور با بیان اینکه امروز مشکل بزرگ جهان تغییرات شدید آ‌ب و هوایی است گفت: علت اصلی آلودگی های محیطی و به هم خوردن اکوسیستم ها و آب و هوا و تغییرات محیطی استفاده از سوخت فسیلی است درحالیکه انرژی اتمی جایگزین بسیار مناسبی برای قریب به اتفاق مصرف کنندگان سوخت فسیلی است.

انرژی اتمی نعمتی الهی و پربرکت است
رییس جمهور خاطر نشان کرد: اولین کسانی که به انرژی اتمی دسترسی پیدا کردند هدف نظامی و انگیزه تسلط بر ملت ها از آن داشتند در حالیکه انرژی اتمی یک نعمت الهی و پربرکت است اما مستکبران و خودخواهان و آنهایی که می خواهند کل ملت ها تحت سیطره آنها باشند از ابتدا به این انرژی پاک و مفید رویکرد منفی و ضد انسانی داشتند. اولین خاطره تاریخی که ملتها با عنوان انرژی اتمی آشنا شدند ، بمبی بود که در هیروشیما و ناکازاکی منفجر شد.
دکتر احمدی نژاد گفت: عده ای از ابتدا  برای تسلط بر ملت ها ،انرژی هسته ای را در انحصار خودشان گرفتند و با سیاستگذاری های غلط تا امروز مانع شده اند که این انرژی در اختیار رفاه و صلح و مصارف مفید ملت ها قرار گیرد.

انباشت سلاح های هسته ای بزرگترین مشوق برای تولید آن است
رییس جمهور با اشاره به اقدامات اخیر قدرتهای زورگو برای خلع سلاح گفت: بر خلاف آنچه می گویند سیاستگذاری های آنان در این زمینه همواره علیه بشریت، علیه صلح و در جهت توسعه سلاح هسته ای بود ه است. آیا اگر کشوری سلاح هسته ای داشته باشد و از آن استفاده کند مانع از توسعه سلاح هسته ای خواهد شد و یا بالاترین مشوق برای تولید سلاح هسته ای همان کسانی هستند که سلاح هسته ای دارند؟ 60 سال است که از منع اشاعه سلاح هسته ای سخن می گویند اما همه سیاست هایی که گذاشته اند در جهت توسعه سلاح هسته ای بوده است. آیا می شود کسی سلاح هسته ای داشته باشد و دیگران را دعوت به نداشتن آن کند؟این نشدنی است. خود انباشت سلاح های هسته ای بزرگترین مشوق برای تولید سلاح های هسته ای است. می گویند سلاح هسته ای را برای بازدارندگی ذخیره کرده اند بنابراین این سوال پیش می آید که اگر سلاح هسته بازدارنده است اولا چرا دیگران نباید داشته باشند، همه دوست دارند از قدرت بازدارندگی برخوردار باشند. اتخاذ این رویکرد همچنین موجب رقابت سنگین تسلیحات اتمی بین رقبا می شود برای اینکه هر کسی می خواهد دست بالاتر را داشته باشد تا بازدارنده باشد و این، مسابقه تسلیحاتی را بدنبال خواهد داشت.
وی افزود:اگر کسی از سلاح هسته ای به عنوان تهدید استفاده کند آیا این موضوع موجب منع اشاعه سلاح هسته ای می شود و یا موجب گسترش سلاح هسته ای؟ وقتی با یک ابزاری ملت ها تهدید میشوند در واقع ملت ها تشویق می شوند که آنها هم این ابزار را تهیه کنند.  اینکه اعلام کرده اند که می خواهند مانع توسعه سلاح هسته ای شوند یک دروغ بزرگ است. بیش از 9 هزار کلاهک هسته ای دارند، که به گفته خودشان 2100 تا از اینها استراتژیک است. یعنی سلاح هایی است که در جنگ سرنوشت ساز است،اعلام کرده اندکه از این مقدار میخواهند یک سومش را کم کنند ، جالب است همزمان می گویند که ایران متهم است به اینکه در چند سال آینده می تواند یک بمب اتم بسازد اگر یک بمب اتم اینقدر برای جهان خطرناک است، 9هزار بمب چقدر می تواند خطرناک باشد؟

 انرژی اتمی را معادل سلاح اتمی دانستن ، بزرگترین خیانت بود
رییس جمهور گفت: بزرگترین خیانت صاحبان اصلی سلاح اتمی این بوده است که انرژی اتمی را معادل سلاح اتمی تعریف کرده‌اند. این تعریف را کرده اند برای اینکه این انرژی را فقط در انحصار خود داشته باشند و مانع از دسترسی سایر ملت ها به انرژی پاک هسته ای شوند این مساله ،بزرگترین خیانت به بشر است چرا که بشر از دسترسی به یک نعمت و امکان بسیار ارزشمند که در کشاورزی، صنعت، نیرو، در بهداشت و درمان بسیار موثر ومفید است محروم می شود.

ملت ایران سلاح هسته ای را ضد بشری و ضد انسانیت می داند
دکتر احمدی نژاد با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران مخالف بمب اتم است ، تصریح کرد: این موضوع را بارها و با صراحت اعلام کرده ایم. کسانی به دنبال بمب اتم هستند که فاقد فرهنگ و منطق انسانی هستند. ما اعتقاد داریم که روابط بین انسانها و ملت باید برپایه دوستی و عدالت و عشق و محبت باشد. هیچ کس نباید به دنبال سلطه بر دیگران باشد هیج دولتی نباید به دنبال تحقیر سایر ملت ها و دولت و تسلط بر منابع سایر ملت ها باشد. همه باید با حقوق برابر در کنار هم زندگی کنند. ملت ایران سلاح هسته ای را ضد بشری و ضد انسانیت می داند. آنهایی که امروز به دنبال انباشت سلاح هسته‌ای هستند  با نمایش های دروغین می خواهند پنهان کاری کنند.اینکه می گویند به خاطر تهدید بعضی از کشورهایی که ممکن است بعدها به سلاح هسته ای دسترسی پیدا کنند، باید  سلاح های خود را حفظ کنند این یک دروغ بزرگ و توجیهی برای نگهداری سلاح های هسته‌ای شان است.

دوران اینکه بمب اتم برای کسی برتری بیاورد تمام شده است
رییس جمهور گفت: آنهایی که دنبال سلاح هسته‌ای هستند، عناصر عقب افتاده سیاسی هستند.امروز دیگر نمی توان علیه کسی  از بمب اتم استفاده کرد و کسی جرات استفاده از بمب اتمی علیه دیگران را ندارد. اگر خیال می‌کنند داشتن اتم برتری می آورد ، باید بدانند که دوران اینکه بمب اتم برای کسی برتری بیاورد تمام شده است. امروز ملت ها بدنبال فرهنگ و ارزش های انسانی هستند.
وی افزود: رفتار عده‌ای در دنیا مثل اقوام وحشی گذشته است که همه شخصیت و تکیه روحی شان به سلاح شان است. وقتی در تعاملات و گفتگوها و منطق کم می آورند سریعا سلاح خود را نشان می دهند این رفتار متعلق به 60 سال پیش بود و به تاریخ پیوسته است اینکه بیانیه می دهند که غیر از ایران و یک کشور دیگر به سایر نقاط حمله نخواهند کرد هم از دروغ های بزرگ است مگر به ژاپن حمله نکردند ، مگر ژاپن سلاح هسته ای داشت؟مگر از اورانیوم ضعیف شده علیه ملت عراق استفاده نشد، مگر ملت عراق سلاح هسته ای داشت؟ امروز کسی در دنیا تعهد آنان را نمی پذیرد اینها همه توجیهی است که سلاح های اتمی خود را حفظ کنند. اگر واقعا می خواهند جلوی اشاعه سلاح هسته ای را بگیرند اول باید خود و دوستان خود را خلع سلاح کنند.

خلع سلاح با روش های 60 گذشته نشدنی است
رییس جمهور با تاکید بر ضرورت خلع سلاح و موافقت ایران با این موضوع گفت :سپردن خلع سلاح به کسانی که بمب اتم دارند مثل این است که امنیت شهر را به دست خود دزدها باشد. خلع سلاح یک مسئله ضروری است ، اما خلع سلاح هم با روش های 60 گذشته هم نشدنی است، برای اینکار باید دولت های مستقل ، ملت های مستقل و شخصیت های مستقل مجموعه جدیدی درست کنند و یک عزم جهانی برای مقابله با تسلیحات هسته ای ایجاد شود. گروه های بی طرف و متعهد به انسانیت باید خلع سلاح را انجام دهند اما امروز اجازه نمی دهند گروه های بی طرف بر اقدامات آنها نظارت کنند، خودشان گزارش می دهند و انتظار دارند همه قبول کنند . خلع سلاح نیازمند عزم جهانی است.

رفتار آنها ملت ایران را در ادامه راه خود مصمم تر و راسخ‌تر می‌کند
رییس جمهور با بیان اینکه ایران در موضوعات هسته ای اهل تعامل، گفتگو و همکاری است ، خاطر نشان کرد: بارها این موضوع را اعلام کرده و نشان دادیم که صادق بوده و در مسیر درست حرکت می کنیم. اما اگر کسی از کاخ های شیشه ای دنیا خیال کند که با زبان تهدید و نشان دادن اسلحه می تواند خللی در عزم ملت ایران به وجود بیاورد، بداند که اشتباه می کند این گونه رفتار ملت ایران را در ادامه راه خود مصمم تر و راسخ‌تر می‌کند.

قدرتهای زورگو آبرو و حیثیت خود را بیش از این نبرند
وی افزود: به قدرتهای خودخواه و زورگو نصیحت می کنم از رفتار غلط 60- 70 سال گذشته خود دست بردارند و آبرو و حیثیت خود را بیش از این نبرند بهتر است مقداری هم انسانیت را تجربه کرده و به دیگران احترام گذاشته و اخلاق را رعایت کنند.

هیچ قدرتی قادر نیست ملت ایران را تهدید کند
دکتر احمدی نژاد با تاکید بر اینکه ملت ایران در مسیر خودش محکم و مستحکم و پایدار ایستاده است گفت: امروز هیچ قدرتی قادر نیست ملت ایران را تهدید کند و همه یقین دارند که هر دستی از هر نقطه عالم علیه ملت ایران دراز شود ملت ایران آن دست را قبل از دراز شدن قطع خواهد شد.
رییس جمهور گفت : کسانی که در عرصه هسته ای کار می‌کنند سربازان گمنامی هستند که در گمنامی مشغول ارائه خدمات بزرگ و عزت آفرین به ملت ایران و جامعه بشری هستند.

/ 4 نظر / 21 بازدید
ترنم

اللهم عجل لولیک الفرج. امید... سربزنید. درپناه حق.

محدثه

سلام ؛این پست را شما تکمیل کنید اگر روزی دکتر عزیز را از نزدیک ملاقات کنید به او چه خواهید گفت ؟

پیام فضلی

سلام و خداقوّت- در یادی از بلاگرهای ارزشی، با شعر و مطالبی زنده کردیم یادی از وبلاگ نویس ارزشی؛ دانشجوی بسیجی مرحوم «حسن نظری». همان که به گفته پدر بزرگوارشان در راه ولایت از غم و غصّه دِق کردند. به امید آنکه دوستان، دوستان را از یاد نبرند! »» دل هامان همه ابری بود... جایی باران زد و جایی رعد و برق... جمعی پرواز کردند و جمعی "پروا" ز پرواز. برای دل هایمان فاتحه بخوانیم! »» آدرس مزار داداش حسن: قطعه96 ردیف346 شماره23

صدای شیعه

«بسم الله الرحمن الرحيم» السلام علي الصديقة الشهيدة السلام علي محسنها الشهيد السلام علي ضلعها الكسير السلام علي جنبها الجريح السلام علي عينها الدامية السلام علي صدرها النازف *** ایام فاطمیه و نگاهی به بیانات امام خمینی(ره) مراوده مکرر جبرییل با حضرت صدیقه (س) از فضائل مختص ایشان است. *** برقرار باشید.